• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Hlas-SD považuje pôsobenie Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko, vyzval ho k dvom veciam (video)

Hlas-SD považuje pôsobenie Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko, vyzval ho k dvom veciam (video)

Hlas-SD považuje každý deň pôsobenia Romana Mikulca vo funkcii za škodlivé pre Slovensko.

27.4.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzvala dočasne povereného ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), aby poveril zodpovedné osoby urýchleným sprístupnením informačného systému - Centrálna evidencia správnych deliktov a priestupkov pre všetky orgány verejnej moci, ktoré pri výkone verejnej moci používajú, respektíve využívajú údaje z tejto databázy.

Kamerové systémy

Ďalej Mikulca vyzvala, aby poveril zodpovednú osobu vytvorením jednotného centrálneho registra evidencie funkčných kamier a kamerových systémov prevádzkovaných mestami a obcami. Ako ďalej strana informovala v tlačovej správe,

Každý deň sa z médií dozvedáme o kriminalite, tragických udalostiach, poškodzovaní majetku, čo zachytili kamery mestských a obecných polícií. Neboli to však kamery zaplatené touto vládou. Vláda a minister vnútra nedali na kamery v mestách a obciach ani euro," uviedol nezaradený poslanec Národnej rady SR a generálny manažér Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Bezpečná samospráva

Zároveň upozornil, že pod vedením Mikulca sa personálne oslabuje policajný zbor. Strana taktiež berie na vedomie, že minister Mikulec zvolal prvé rokovanie Rady vlády pre prevenciu kriminality, upozornila však, že tak urobil až po troch rokoch a päť mesiacov pred parlamentnými voľbami.


Hlas-SD taktiež považuje za prioritu bezpečnú samosprávu, ktorú chce presadzovať rozširovaním kamerových monitorovacích systémov, podporou susedskej spolupráce mestských a obecných polícií, ale aj zriaďovaním komunálnych pultov ochrany, zriaďovaním protialkoholických izieb a tiež pilotným projektom metropolitných polícií.


Pre nás je bezpečnosť v mestách a obciach, rovnako aj podpora práce mestských a obecných polícií mimoriadne dôležitá. Preto prichádzame s potrebnými, užitočnými a udržateľnými riešeniami v prospech ľudí v mestách a obciach," uviedol expert Hlasu-SD pre samosprávu Michal Kaliňák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie