• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Hlas-SD poukazuje na potravinové púšte a žiada Hegera o dotovanie mobilných predajní v obciach (video)

Hlas-SD poukazuje na potravinové púšte a žiada Hegera o dotovanie mobilných predajní v obciach (video)

Predsedu vlády žiada, aby zo svojej rezervy poskytol niekoľko stotisíc eur na pravidelné dotovanie mobilných predajní potravín, ktoré by vedeli dva- či trikrát do týždňa zabezpečiť prísun potravín.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) žiada povereného predsedu vlády Eduarda Hegera (Demokrati) o dotovanie mobilných predajní potravín v obciach, kde chýba kamenný obchod.

Na podateľňu Úradu vlády SR v utorok podal líder strany Peter Pellegrini spolu s Michalom Kaliňákom (Hlas-SD) dva dokumenty – 28-stranový abecedný zoznam obcí, ktoré nemajú kamennú predajňu potravín a tiež mapu, kde sa nachádzajú.

Potravinové púšte na Slovensku

Podľa Pellegriniho je to preto, aby tam Heger vedel trafiť a zároveň aby videl, ako vyzerajú potravinové púšte na Slovensku.

„Už asi 300-tisíc ľudí na Slovensku je bez možnosti nákupu potravín vo svojej alebo susednej obci. My chápeme, že obchodníci nemôžu robiť charitu, na druhej strane je tu možnosť poskytnúť týmto obciam pomoc vo forme mobilných predajní,“ povedal Pellegrini na tlačovom brífingu pred Úradom vlády SR.


Predsedu vlády žiada, aby zo svojej rezervy poskytol niekoľko stotisíc eur na pravidelné dotovanie mobilných predajní potravín, ktoré by vedeli dva- či trikrát do týždňa zabezpečiť prísun potravín. Cieľom je, aby sa vidiek ešte viac nevyľudňoval. Zdôraznil, že prístup k potravinám musí byť považovaný za verejný záujem.

Adresná pomoc ľuďom

Bývalý ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák poukázal na to, že Heger vyhlásil, že je za adresnú pomoc ľuďom. Už pred tromi rokmi pritom poskytli kompetentným zoznam obcí bez obchodu s potravinami.


„Od decembra 2019 dávame tri roky na stôl riešenia, ako pomôcť ľuďom, ktorí, bohužiaľ, žijú na zlej adrese, lebo žijú na vidieku, kde si nemôžu kúpiť základné potraviny. Ministerstvá si to hádžu ako horúci zemiak,“ poukázal Kaliňák a dodal, že bez štátnej podpory nie je možné v mnohých obciach udržať kamennú predajňu.

Prevencia kriminality

Michal Kaliňák zároveň kritizoval, že Rada vlády SR pre prevenciu kriminality, ktorej predsedom je minister vnútra Roman Mikulec, nezasadala za tri roky fungovania tejto vlády ani raz, hoci bezpečnostná situácia v uliciach miest sa zhoršuje. Na kamery a kamerové systémy nešiel ani cent, čo je podľa Pellegriniho ďalší dôvod na to, aby Mikulec čo najskôr odišiel zo stoličky ministra vnútra.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie