• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Hlas-SD pobúrili výroky Matoviča a Naďa o Rašiho vile v Chorvátsku, bude ich riešiť právnou cestou

Hlas-SD pobúrili výroky Matoviča a Naďa o Rašiho vile v Chorvátsku, bude ich riešiť právnou cestou

Za výrokmi ministra a premiéra vidí Hlas-SD zámer poškodiť v očiach verejnosti nielen stranu, ale aj Richarda Rašiho ako jej podpredsedu.

26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Mimoparlamentná strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) bude riešiť v trestnoprávnom a občianskoprávnom konaní výroky premiéra Igora Matoviča a ministra obrany SR Jaroslava Naďa (obaja OĽaNO) na adresu Richarda Rašiho (Hlas-SD) v súvislosti s nehnuteľnosťami v Chorvátsku.

Raši nehnuteľnosť v Chorvátsku nikdy nevlastnil

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Dodala, že vyhlásenia, ktoré odzneli 24. januára v diskusnej relácii televízie Markíza a neskôr na sociálnych sieťach, považujú v strane za klamstvá a ostro sa voči nim vyhradzujú.

„Nikdy som v tejto krajine žiadnu nehnuteľnosť nevlastnil, nevlastním a ani nad tým neuvažujem. V nehnuteľnosti, ktorej fotografia bola zverejnená na sociálnych sieťach Igora Matoviča a Jaroslava Naďa, som nikdy ubytovaný nebol,“ uviedol Raši.

Zdôraznil, že keď v minulosti dovolenkoval v Chorvátsku, vždy bol ubytovaný v hoteloch či v oficiálnych apartmánových domoch určených na prenájom. Doplnil, že za ubytovanie zaplatil obvyklú cenu v danom mieste a v danom čase tak ako každý turista.

Status premiéra Matoviča na Facebooku

Za výrokmi ministra a premiéra vidí Hlas-SD zámer poškodiť v očiach verejnosti nielen stranu, ale aj Rašiho ako jej podpredsedu.


Naď v relácii na Telo hovoril o vile v obci Rogoznica v Chorvátsku, ktorú mal podľa neho vlastniť Raši. Matovič v pondelok 25. januára vo svojom profile na sociálnej sieti uverejnil status, ktorý mal vysvetliť situáciu okolo spomínanej vily.


Podľa daného statusu má byť vila oficiálne prepojená s Jurajom Frajtom, ktorý sa spája aj s kauzou predaja predražených CT prístrojov nemocniciam. V texte sa nachádzajú aj reakcie obyvateľa obci Rogoznica, ktoré podporujú tvrdenie, že ide o Rašiho vilu.

Rašího vila s bazénom v Chorvátsku.

Kto včera pozeral reláciu Na telo, tak bol svedkom tohto výroku ministra obrany Naďa na adresu podpredsedu Smeru, teda Hlasu Rašího:

„Ja vám poviem čo je papalášizmus pán Raši, papalášizmus je mať vilu v Chorvátsku, na ktorú ste si nemohli zarobiť,” a doplnil, že oficiálne ju vlastní Rašiho kamarát zo stredného Slovenska. „Je prepísaná na vášho nominanta z Banskej Bystrice, to vieme,” priblížil minister.


Ide o vilu v mestečku Rogoznica v strede Dalmácie a Raší tvrdí, že si tam len zakaždým prenajímal apartmán.


"Žiadne apartmány tam nie sú! Čo nerozumiete? Opakujem vám to už tretíkrát. Tie vily im patria. Nikto iný tam nechodí" , - strácal s novinármi nervy inak milý Chorvát, ktorý býva v susedstve troch nových, veľkopanských haciend s bazénom pri každej z nich.


Rašiho poznám,“ hovorí chorvátsky sused. „Občas sa u mňa zastaví na pivo. Ale prestaňte už hovoriť nezmysly, že si tu prenajal apartmán."

Vila je oficiálne písaná na Juraja Frajta, ktorý je spojený s viacerými kauzami.

Za jeho najznámejšiu kauzu možno považovať dodanie nehorázne predražených CT prístrojov nemocniciam. Celkové predraženie činí zhruba dva milióny štyri­stotisíc eur! Za takú sumu sa veru dá postaviť pekná vilôčka aj na exkluzívnom mieste rovno pri pláži… A teraz hádajte, kto bol ministrom zdravotníctva, keď nemocnice CT prístroje od Frajta nakupovali. No predsa Richard Raši!

Aj ďalšiu vilu v danom komplexe vlastní Frajt a tretiu vilu dobre známy oligarcha Jozef Brhel.

Špekulovať nad tým, prečo sa Raši chodí dovolenkovať k Frajtovi, nie je potrebné. Keby sa bývalý lekár, minister zdravotníctva a primátor Košíc vytasil s dvojmiliónovou vilou pri mori, voliči by to ťažko predýchavali. Takže prišiel s teóriou že si tam prenajíma apartmán za 1000 kún za noc (asi 130 eur).

Staršia Rogozničanka, ktorá pozná Frajta, Rašiho aj Brhela, pozvala novinárov k sebe domov, aby mali predstavu, ako to s cenami v Rogoznici chodí. Jej zastrčený apartmán vo vnútrozemí ďaleko od mora stojí na noc oveľa viac ako tvrdí Raší, že si platí za luxusnú vilu s bazénom pri mori.

Môže mi niekto vysvetliť, prečo keď sa niekto v politike neskutočne nabalí, tak má potrebu ešte ďalej v politike pôsobiť a otravovať vzduch? Prečo sa neodprace radšej do svojej nakradnutej vily v Chorvátsku ako to urobil napríklad Počiatek? Ja tomu nerozumiem.

No jediný dôvod je asi túžba nakradnúť ešte viac. S Pellegrinim to nebude žiadny problém.


Zdroj Facebook Igor Matovič, Utajený Svedok Osobný blog

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie