• Dnes je: Nedeľa 01. augusta 2021 meniny má Božidara

Hlas-SD označil Matoviča za najväčšieho slovenského konšpirátora, je zbabelý odpovedať na otázky o ceste do Moskvy

Hlas-SD označil Matoviča za najväčšieho slovenského konšpirátora, je zbabelý odpovedať na otázky o ceste do Moskvy

Strana vyzýva premiéra, aby si od Matoviča vyžiadal všetky informácie o ceste do Moskvy a Budapešti.

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), aby zastavil nebezpečné konanie svojho ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Tiež vyzýva, aby si od neho vyžiadal všetky informácie o ceste do Moskvy a Budapešti. Stanovisko poskytla hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Strana v ňom okrem iného tvrdí, že Matovič je dnes najväčším slovenským konšpirátorom, pretože „už niekoľko dní šíri bludy, v ktorých akýsi záhadní ‚oni´ na najvyšších miestach štátu vyvolali jeho odchod z kresla premiéra a zároveň spôsobili zásadné komplikácie vakcíne Sputnik”.

Korčoka vyzvali, aby dal jasné stanovisko

„Vyzývame aj ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) na jasné stanovisko k skutočnosti, že zahraničná politika SR sa proti všetkým pravidlám, zákonom a zvyklostiam ocitla v rukách človeka, ktorý musel po roku opustiť úrad predsedu vlády pre svoje totálne zlyhanie a ktorému nedôveruje 82 percent ľudí na Slovensku,” tvrdí Hlas-SD.

Podľa strany je absolútne neprijateľné, aby Matovič pokračoval vo svojich svojvoľných krokoch v zahraničnej politike a odmietal o nich informovať tak najvyšších ústavných činiteľov, ako aj slovenskú verejnosť.

Expremiér je zbabelý

Expremiér je podľa Hlasu-SD zbabelý odpovedať na otázky médií a občanov, kto mu dáva mandát na kroky, ktoré svojvoľne podniká. „Porušuje pritom všetky svoje kompetencie a nesmierne nebezpečným spôsobom sa zahráva s bezpečnosťou a zahranično-politickým renomé Slovenska. V priamom prenose vidíme porušovanie všetkých sľubov o zodpovednom a otvorenom vládnutí, ktoré dal Matovič ľuďom pred voľbami,” skonštatoval Hlas-SD.


Matovič vo štvrtok 8. apríla navštívil Moskvu, kde rokoval o ruskej vakcíne Sputnik V. Na piatkovej tlačovej konferencii potvrdil, že ešte dnes pôjde do Budapešti rokovať s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm aj premiérom Maďarska Viktorom Orbánom. „Bude to takisto ohľadom vakcín, nielen Sputnika V,“ povedal Matovič.

IGOR MATOVIČ JE NAJVÄČŠÍ SLOVENSKÝ KONŠPIRÁTOR


Igor Matovič je dnes najväčším slovenským konšpirátorom. Už niekoľko dní šíri bludy, v ktorých akísi záhadní "oni" na najvyšších miestach štátu vyvolali jeho odchod z kresla a zároveň spôsobili zásadné komplikácie vakcíne Sputnik. Expremiér je zároveň zbabelý odpovedať na oprávnené otázky médií a občanov, kto mu dáva mandát na kroky, ktoré absolútne svojvoľne podniká. Porušuje pri tom všetky svoje kompetencie a nesmierne nebezpečným spôsobom sa zahráva s bezpečnosťou a zahranično-politickým renomé Slovenska. V priamom prenose vidíme porušovanie všetkých sľubov o zodpovednom a otvorenom vládnutí, ktoré dal Matovič ľuďom pred voľbami.

HLAS - sociálna demokracia vyzýva premiéra Eduarda Hegera, aby zastavil toto nebezpečné konanie svojho ministra a aby si od neho vyžiadal všetky informácie o ceste do Moskvy i Budapešti. Vyzývame aj ministra zahraničných veci Ivana Korčoka na jasné stanovisko k skutočnosti, že zahraničná politika Slovenskej republiky sa proti všetkým pravidlám, zákonom a zvyklostiam ocitla v rukách človeka, ktorý musel po roku opustiť úrad predsedu vlády pre svoje totálne zlyhanie a ktorému nedôveruje 82 percent ľudí na Slovensku. Je absolútne neprijateľné, aby Igor Matovič pokračoval vo svojich svojvoľných krokoch v zahraničnej politike a odmietal o nich informovať tak najvyšších ústavných činiteľov, ako aj slovenskú verejnosť.

zdroj: Facebook Peter Pellegrini

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie