• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Hlas-SD odmieta rušenie detskej pohotovosti v Medzilaborciach, viac ako tretina obyvateľov podpísala petíciu (video)

Hlas-SD odmieta rušenie detskej pohotovosti v Medzilaborciach, viac ako tretina obyvateľov podpísala petíciu (video)

Zľava: Podpredsedsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) považuje za absurdné, že rezort zdravotníctva ide zrušiť detskú ambulantnú pohotovosť v Medzilaborciach, ktorej prevádzkovanie je podľa strany v silách súčasného poskytovateľa.

Hlas-SD podporil snahu primátora Medzilaboriec a občiansku petíciu proti zrušeniu detskej pohotovosti, v stredu doručenú vedeniu ministerstva zdravotníctva. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Zrušenie detskej pohotovosti

Ako poznamenala, zrušením detskej pohotovosti v Medzilaborciach sa predĺži vzdialenosť detských pacientov z okrajových obcí do ambulancií v Humennom, Snine a Svidníku v priemere o viac ako 50 kilometrov a približne 60 minút.

„Zrušenie detskej pohotovosti v Medzilaborciach znamená, že rodičia s deťmi ktoré sú choré, ktoré majú horúčky, budú musieť cestovať desiatky kilometrov, aby im poskytli prvú pomoc,“ upozornil poslanec NR SR a podpredseda HLAS-u Richard Raši.

Nepochopiteľné rozhodnutie

Primátor Medzilaboriec Vladislav Višňovský konštatoval, že o zrušení detskej pohotovosti pre deti sa dozvedeli z médií. „Preto viac ako tretina obyvateľov okresu za dva dni podpísala petíciu proti zrušeniu detskej pohotovosti. Napokon, aj prevádzkovateľ pohotovosti sa vyjadril, že nemá žiadne finančné, technické či personálne problémy naďalej túto službu zabezpečovať. Preto je pre celý okres zarážajúce a nepochopiteľné rozhodnutie ministerstva zdravotníctva,“ zdôraznil Višňovský.

Podraz na lekároch

Ambulantnú pohotovostnú službu v Medzilaborciach aj v Humennom zabezpečuje ten istý organizátor – Bios, s. r. o. Humenné, ktorý mal vyjadriť ochotu lekárov naďalej plnohodnotne slúžiť detským pacientom aj v Medzilaborciach. Spoločnosť sa podľa Hlasu vyjadrila, že na zrušenie detskej pohotovosti v Medzilaborciach nie je žiadny reálny dôvod pokiaľ ju ako organizátor dokáže personálne zabezpečiť.


„Naopak, bol by to podraz na lekároch, ktorí sa pre túto službu obetujú, lebo len na nich leží celá ťarcha zabezpečenia služby a na občanoch okresu Medzilaborce, ktorým sa týmto ukrojí ďalšie zo základných občianskych práv,“ uvádza sa podľa strany vo vyhlásení organizátora.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie