• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Hlas-SD nebude zbierať podpisy na referendum počas testovania, okrem SNS sa nikto nechcel pridať

Hlas-SD nebude zbierať podpisy na referendum počas testovania, okrem SNS sa nikto nechcel pridať

V čase pandémie sa budú podpisy zbierať najmä korešpondenčne, čo môže trvať aj niekoľko mesiacov.

22.1.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nebude počas celoplošného testovania zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách. Ako informoval Denník N, Hlas-SD zatiaľ okrem Slovenskej národnej strany (SNS) nenašiel organizáciu, ktorá by ho podporila.

Obava pred šikanou či pokutami

Ako ďalej Denník N priblížil, predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini v straníckom podcaste hovoril o tom, že zber podpisov počas testovania robiť nebudú, aby ľudia, ktorí sa na tom mali podieľať, neboli „predmetom šikany alebo pokutovania,“ a tiež nechcú riskovať, že pri zbere podpisov dôjde k provokáciám.

Podľa denníka začne zrejme strana zber podpisov sama a nedá sa vylúčiť, že ich bude zvlášť zbierať aj Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). V čase pandémie sa teda budú podpisy zbierať najmä korešpondenčne, čo môže trvať aj niekoľko mesiacov. Referendum by tak mohlo byť až koncom tohto roka.

Odmietnutie od opozície

Mimoparlamentná strana Hlas-SD navrhla v pondelok 18. januára vytvorenie spoločného petičného výboru na referendum o predčasných parlamentných voľbách. Predseda strany Pellegrini listom oslovil zástupcov viacerých spoločenských organizácií a politických strán, aby do výboru nominovali svojich zástupcov.

Listom sa obrátil aj na opozičné či mimoparlamentné strany s výnimkou kotlebovcov. Smer-SD, Kresťanskodemokratické hnutie, Progresívne Slovensko, Spolu - občianska demokracia a Dobrá voľba ho odmietli, súhlasila len SNS.

Fico: Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu (video)

Pellegrini dostáva košom. Národný front proti Matovičovi nevzklíči

Pellegriniho Hlas-SD je najsilnejšou stranou. Môžu jej poškodiť prípadné kauzy jej členov?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie