• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Hlas-SD navrhuje vyplácať 500-eurový príspevok, ale len určitým domácnostiam

Hlas-SD navrhuje vyplácať 500-eurový príspevok, ale len určitým domácnostiam

Sprava v popredí: Predseda strany Peter Pellegrini a podpredseda Erik Tomáš počas tlačového brífingu strany Hlas- sociálna demokracia (HLAS-SD) v centrále strany v Bratislave.

Nezaradení poslanci Národnej rady SR zoskupení okolo Petra Pellegriniho (Hlas-SD) navrhujú domácnostiam ohrozeným chudobou vyplatiť jednorazový príspevok v sume 500 eur.

Opatrenie pre 700-tisíc ľuíd

Príspevok by mal štát vyplácať rodičom nezaopatrených detí, poberateľom peňažného príspevku na opatrovanie a osobnú asistenciu, dôchodcom, ľuďom odkázaným na pomoc v hmotnej núdzi a iným osobám, ktoré sú ohrozené chudobou.

Opatrenie by sa podľa predstaviteľov strany Hlas-SD dotklo odhadom do 700-tisíc ľudí, pričom by išlo o príspevok na domácnosť.

Návrh zákona o pomoci obyvateľom ohrozených chudobou predložili predstavitelia strany Hlas-SD do parlamentu. Parlament by sa mal návrhom zaoberať na schôdzi, ktorá sa začne 2. mája.

Kto by mal príspevok dostať?

Vyplatením 500-eurového príspevku chcú predkladatelia kompenzovať mimoriadne prudký rast cien energií a zvýšené životné náklady širokej skupiny obyvateľstva, ktorá sa ocitla v ohrození chudobou.

Jednorazový príspevok má štát vyplatiť obyvateľom, ktorí sa podľa jednotnej európskej metodiky štatistického zisťovania chudoby nachádzajú v riziku príjmovej chudoby.

Pri posudzovaní nároku by sa pritom zohľadňoval každý typ domácnosti osobitne, aby sa zohľadnil počet členov domácnosti a ich veková štruktúra.


„Na základe metodiky výpočtu hranice rizika príjmovej chudoby predstavuje totiž túto hranicu iná suma v prípade jednočlennej domácnosti a iná v prípade úplnej domácnosti s dvoma deťmi,“ uviedli predstavitelia strany Hlas-SD.


Príspevok by mali úrady práce, Sociálna poisťovňa a príslušné úrady sociálneho zabezpečenia vyplácať v septembri až decembri tohto roka.


„Rozpočtové dopady nemožno považovať za rizikové z hľadiska udržateľnosti štátneho rozpočtu,“ uvádza sa v návrhu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie