• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Hlas-SD je v prieskume tretí, do parlamentu by prešla aj SNS a koalícia OĽaNO nemá potrebných 7 percent

Hlas-SD je v prieskume tretí, do parlamentu by prešla aj SNS a koalícia OĽaNO nemá potrebných 7 percent

Rozhodnutých pre účasť na voľbách je podľa prieskumu 65,9 percenta respondentov.

3.9.2023 (SITA.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali na prelome augusta a septembra, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 21,4 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Sanep pre spravodajskú televíziu TA3. Agentúra prieskum robila v období od 27. augusta do 2. septembra na reprezentatívnej vzorke 1 635 respondentov.

Hlas-SD na treťom mieste

Druhé miesto by podľa prieskumu obsadilo Progresívne Slovensko so ziskom 15,6 percenta hlasov a tretí by skončil Hlas-SD so ziskom rovných 15 percent.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Nasledujú Republika (8,4 %), koalícia OĽaNO/Za ľudí/KÚ, ktorá by sa však so ziskom 6,5 percenta do Národnej rady SR nedostala, keďže ako koalícia by potrebovala minimálne 7-percentnú podporu voličov.

Ďalej by sa do parlamentu dostali strana SaS (6,1 percenta), KDH (6 percent), Sme rodina (5,9 percenta) a SNS (5,5 percenta).

SNS s desiatimi kreslami

Pred bránami Národnej rady by ostali Demokrati (3 percentá), Aliancia-Szövetség (2,7 percenta), ĽSNS (2 percentá) aj zoskupenie Modrí/Most-Híd (1,2 percenta).

Podľa výsledkov volieb by Smer-SD získal v parlamente 38 kresiel, Progresívne Slovensko 28, Hlas-SD 26, Republika 15, Sme rodina, SaS a KDH zhodne po 11 a SNS 10 kresiel.

Celkovo 14,9 percenta opýtaných s rozhodnutím váha.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie