• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Hlas-SD chce zvýšiť kontrolu štátu v energopodnikoch, za vlády Pellegriniho vraj na to nebol priestor (video)

Hlas-SD chce zvýšiť kontrolu štátu v energopodnikoch, za vlády Pellegriniho vraj na to nebol priestor (video)

Strana Hlas-SD s predsedom Petrom Pellegrinim na tlačovej besede o energetických podnikoch.

Strana Hlas-SD plánuje po nadchádzajúcich voľbách zvýšiť kontrolu štátu nad strategickými energetickými podnikmi.

Ako uviedol na utorňajšej tlačovej besede predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, po nástupe novej vlády sa musí zmeniť filozofia silnejšieho štátu v energetike.

Odkúpenie podielov

Hlas-SD podľa svojho predsedu neplánuje znárodňovať majetok v energetických podnikoch, nebude sa však brániť odkúpeniu podielov od terajších vlastníkov.

Pellegrini uistil, že jeho strana si bude ctiť súkromné vlastníctvo, ale na druhej strane podľa neho musí štát pristupovať k fungovaniu energetických podnikov inak. Ak bude Hlas-SD v budúcej vláde, plánuje preveriť všetky privatizačné zmluvy v energetických spoločnostiach.

Odhodlanie a mandát

„Nemôžeme sa prizerať naďalej tomu, ako sa na Slovensku každý deň, každú noc vyrába stabilná elektrická energia za stabilné ceny a nie je možné, aby sme si túto elektrinu kupovali desaťkrát drahšiu. Nie je možné, aby sme boli v ťažkých časoch odkázaní na zahraničných vlastníkov. Nie je možné, aby sme ako štát nedokázali v takýchto zásadných časoch pevnou rukou zasiahnuť na trhu tak, aby občan alebo slovenské firmy dostali adekvátnu pomoc,“ povedal Pellegrini s tým, že nateraz nevedel vyčísliť, koľko by štát stálo napríklad spätné odkúpenie podielov v energetických podnikoch.

Peter Pellegrini uviedol, že počas vlády pod jeho vedením nebol priestor na spomínané kroky v energetike.


„Na to treba aj nejaké odhodlanie, aj nejaký mandát. V tom náročnom období som nemohol otvárať tieto témy. Až kríza energetická nám ukázala, že privatizácia energetických podnikov bola obrovskou chybou,“ uzavrel Pellegrini.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie