• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Hlas pripomína Ódorovej vláde, že je vo „výpovednej lehote“, nemá preto prijímať žiadne zásadné rozhodnutia

Hlas pripomína Ódorovej vláde, že je vo „výpovednej lehote“, nemá preto prijímať žiadne zásadné rozhodnutia

Vo viacerých témach podľa Hlasu Slovensko definuje nastavenia trhového prostredia na desiatky rokov dopredu a má to mimoriadny dosah na obyvateľov.

5.10.2023 (SITA.sk) - Rozhodnutia vlády Ľudovíta Ódora sú bezprecedentným porušením dobrých mravov a politickej kultúry. Uviedla to strana Hlas-SD s tým, že úradnícka vláda nechala migračnú krízu na stole novej vláde, kým v iných dôležitých otázkach prijala záväzné rozhodnutia, a to aj napriek tomu, že už sa tvorí vláda s plnými kompetenciami.

Vláda už nemá žiaden mandát

Hlas preto vyzval predsedu vlády Ódora a všetkých ministrov úradníckej vlády, aby vykonávali svoje právomoci len v rozsahu základných administratívnych funkcií štátu a aby neprijímali žiadne medzinárodné či vnútroštátne záväzky, ktoré nevyplývajú a nie sú vynútené predchádzajúcim pôsobením vlád.

Ódorova vláda už nemá žiaden mandát vykonávať takéto kroky, preto ju Hlas vyzýva, aby konanie v týchto veciach prerušila až do vymenovania novej vlády, ktorá vznikne na základe rozhodnutia občanov v demokratických parlamentných voľbách.

„Žiaľ, napriek tomu končiaca úradnícka vláda na svojom prvom rokovaní po parlamentných voľbách schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra. Také zásadné rozhodnutia by rozhodne prijať nemala. Návrh zonácie každého národného parku sa totiž tvoril bez regionálneho sociálneho dialógu a podľa nášho názoru je architektom nových hladových dolín," uviedla strana Hlas.

Kontroverzné kroky

Pokračuje tým, že schvaľovať takéto rozhodnutia „vo výpovednej lehote" je škodlivé a nezodpovedné. Ďalším takýmto krokom je podľa strany aj schválenie zámeru obstarať kompletov protivzdušnej obrany (PVO) a mobilného systému protivzdušnej obrany stredného dosahu v rámci prvej etapy akvizície palebných prostriedkov PVO.

„Ódorova vláda tento materiál schválila na včerajšom rokovaní vlády a odôvodnila to len tým, že takýto nákup bol uvedený v Dlhodobom pláne rozvoja rezortu ministerstva obrany s výhľadom do roku 2035," vyhlásil Hlas-SD.

Ďalším kontroverzným krokom je podľa Hlasu aukcia frekvencií v pásme 900 a 2 100 MHz, ktorú už v najbližších dňoch plánuje vyhlásiť Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, patriaci do rezortu dopravy.

Podľa strany ide o najdôležitejšiu aukciu na nasledujúce roky, ktorá ovplyvní mieru konkurencie medzi mobilnými operátormi v SR.

Vývoj cien v budúcnosti

„Ovplyvní teda aj vývoj cien na trhu do budúcnosti. Regulačný úrad dlhodobo konštatuje, že práve vďaka fungujúcemu trhovému prostrediu, na ktorom súťažia štyria mobilní operátori, Slováci platia za mobilné služby výrazne menej ako v minulosti. Podmienky aukcie, ktoré regulačný úrad pripravil, však vzbudzujú pochybnosti, či to tak bude aj naďalej, alebo sa ceny mobilných služieb na Slovensku budú, naopak, zvyšovať," vysvetlil Hlas.

Pokračuje tým, že je preto dôležité, aby sa regulačný úrad odborne vysporiadal s pripomienkami, ktoré obdržal od účastníkov verejnej konzultácie a dostatok času venoval úpravám podmienok aukcie.

„Toto sa však podľa našich informácií nestalo a regulačný úrad má v úmysle vyhlásiť aukciu ešte do vymenovania novej vlády. Na takto uponáhľaný postup nemá regulačný úrad žiaden objektívny a racionálny dôvod, keďže vydražené frekvencie budú môcť mobilní operátori vyžívať aj tak až od roku 2026," vysvetlila strana.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie