• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Hlas má obavy, kto má moc na Slovensku. Žiada otvorenie mimoriadnej schôdze o tajnom stretnutí SIS (video)

Hlas má obavy, kto má moc na Slovensku. Žiada otvorenie mimoriadnej schôdze o tajnom stretnutí SIS (video)

Ak vládni poslanci schôdzu neotvoria, bude to podľa neho priznaním, že majú čo skrývať.

24.5.2021 (Webnoviny.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva koaličných lídrov, aby ich poslanci otvorili mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR (NR SR) o stretnutí predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Moc na Slovensku

„Parlament musí v primeranom režime dostať od premiéra Hegera ako organizátora schôdzky informáciu, či sú pravdivé spravodajské informácie o ovplyvňovaní svedkov a či moc na Slovensku postupne nepreberá skupina ľudí zo silových zložiek štátu,“ povedal líder Hlas-SD Peter Pellegrini.

Ak vládni poslanci schôdzu neotvoria, bude to podľa neho priznaním, že majú čo skrývať a že podozrenia o zneužívaní orgánov činných v trestnom konaní nedokážu vyvrátiť.

Stretnutie zvolal Heger

Stretnutie v špeciálnej miestnosti, ktorú nie je možné odpočúvať, zvolal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Jeho účastníkmi mali byť podľa medializovaných informácií nový riaditeľ SIS Michal Aláč (nom. Sme rodina), prezidentka Zuzana Čaputová, predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, policajný prezident Peter Kovařík aj šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó.

Premiér Heger po stretnutí vo videu uviedol, že diskusia sa netýkala obvinenia bývalého riaditeľa SIS ani žiadneho z aktuálne živých prípadov. Témou rozhovorov mali byť informácie, ktoré už predtým SIS poskytla účastníkom stretnutia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie