• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Historický vláčik Korýtko vozí turistov už štvrtý rok, premáva počas prázdnin

Historický vláčik Korýtko vozí turistov už štvrtý rok, premáva počas prázdnin

Historickým vlakom sa turisti môžu previezť z hlavnej ružomberskej stanice až k obľúbenej cyklotrase popri rieke Revúca.

17.7.2021 (Webnoviny.sk) - Ružomberský historický vláčik Korýtko jazdí po svojej trase už štvrtú sezónu. Vlak s vozňom pre bicykle a kočíky premáva počas všetkých prázdninových víkendov na trojkilometrovom úseku zrekonštruovanej železnice.

Ako informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov, v konečnej stanici Zápalkareň sú počas leta pripravené aj viaceré tematické podujatia.

Špeciálne akcie

Špeciálne akcie sú zamerané na farmárstvo, papierenstvo, modelárstvo a v pláne je aj divadelný deň. V posledný júlový piatok je pripravená špeciálna jazda naprieč Liptovom.

Z Ružomberka sa dostanú cyklisti až do Kráľovej Lehoty so zastávkami v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku a zase z horného Liptova sa dostanú záujemcovia na konečnú Korýtka do stanice Zápalkáreň a späť. Ak bude mať jazda najmä u cyklistov úspech, tak verím, že v budúcnosti pôjde už o našu pravidelnú aktivitu,“ skonštatovala riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková.

Bývalá Korytnická železnica

Bývalá Korytnická železnica vznikla v roku 1908 a až do ukončenia svojej prevádzky v roku 1974 bola spoľahlivým dopravným prostriedkom pre prepravu tovaru aj cestujúcich z okolitých obcí do Ružomberka.

Prepravovala aj kúpeľných hostí do vtedy už svetoznámych kúpeľov v Korytnici. V roku 2018 sa podarilo obnoviť torzo z pôvodnej trasy, ktorou vláčik jazdil v minulom storočí.

Viac k téme: historické vozidlá, zážitkové podujatia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie