• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Historický úspech, ktorý pomôže deťom v núdzi! Na charitatívnej dražbe Kiwanis bábik padol rekord

Historický úspech, ktorý pomôže deťom v núdzi! Na charitatívnej dražbe Kiwanis bábik padol rekord

V utorok podvečer sa v priestoroch Strediska kultúry na Vajnorskej uskutočnila dražobná vernisáž výstavy Kiwanis bábiky pomáhajú 2023.

11.12.2023 (SITA.sk) - V utorok podvečer sa v priestoroch Strediska kultúry na Vajnorskej uskutočnila dražobná vernisáž výstavy Kiwanis bábiky pomáhajú 2023. V poradí 13. ročník charitatívnej akcie organizátorom opätovne potvrdil, že spojenie známych mien, kreativity a benefičnej idey je pre verejnosť nadčasovo príťažlivé. Vyzbieraná suma 9 750 eur je doposiaľ najvyššou v histórii KIWANIS CLUB BRATISLAVA.

Kiwanis ako symbol nádeje

Kiwanis bábiky pomáhajú je iniciatívou neziskovej organizácie KIWANIS CLUB BRATISLAVA. Klub sa svojou činnosťou hlási k humanitárnym hodnotám globálneho združenia Kiwanis s vyše storočnou tradíciou podpory detí v núdzi.

Biele handrové bábiky Kiwanis majú špecifický tvar, vďaka čomu sú ľahko rozpoznateľné. Po celom svete sú známe nielen ako hračka, ale predovšetkým ako efektívna edukačno-terapeutická pomôcka na zmiernenie strachu detských pacientov z nemocníc či sanatórií.

Stovky bábik a každá iná

Podľa prezidenta KCB Juraja Privrela má iniciatíva Kiwanis bábiky pomáhajú z roka na rok čoraz širší charitatívny záber a rozrastá sa aj platforma fanúšikov z radov populárnych osobností. Práve tie sa autorsky podieľajú na dizajne bábik, šitých v chránených dielňach. "Keď sme pred vyše dekádou začínali, chcelo to guráž kontaktovať umelcov so žiadosťou, aby bábikám prepožičali svoj autorský rukopis. Je skvelé, že dnes už pri zmienke Kiwanis bábik oslovené osobnosti vedia, o čo ide a takmer bez výnimky kývnu na spoluprácu," uvádza Privrel.

"Po včerajšku sa celkové množstvo vydražených bábik zvýšilo na viac ako 700 kusov, čo nás veľmi teší. Zvlášť preto, že každé jedno euro z dražby ide na pomoc deťom v núdzi, či už sociálnej alebo zdravotnej. Vďaka rastúcej obľube dražobnej výstavy môže rásť aj množstvo projektov, ktoré podporíme." dodáva ďalší člen klubu Kiwanis Martin Porada.

Tohtoročný rekord organizátorov milo prekvapil

Aj keď sa nepodarilo prekonať doterajšie individuálne rekordné sumy za bábiky od Petra Sagana či Roba Rotha, tohtoročná dražba bola rekordná v celkovej vyzbieranej sume. Dražilo sa 44 bábik od známych osobností, pričom viaceré bábiky sa vydražili aj za 400 Eur. Celkovo sa v priebehu večera podarilo prostredníctvom dražby získať až 9 750 eur. Tie budú podľa organizátorov prerozdelené tak, aby čo najúčelnejšie pomohli deťom v núdzi, či už sociálnej alebo zdravotnej. "Pri výbere projektov si každoročne dávame mimoriadne záležať. Hľadáme také, ktoré sú v súlade s hodnotami nášho lokálneho klubu aj globálneho Kiwanis hnutia. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby bolo na Slovensku viac bezstarostných detí a aby ich detstvo neostalo poznačené materiálnou núdzou, absenciou možností na rozvíjanie ich talentov či slabou prístupnosťou k zdravotnej starostlivosti," vysvetľuje Privrel.

Dražba sa skončila, výstava pokračuje

Výstava Kiwanis bábiky pomáhajú 2023 potrvá do 10. decembra v Stredisku kultúry na Vajnorskej 21 v Bratislave. Verejnosť si môže pozrieť kolekciu bábik, ktoré pomaľovali desiatky osobností zo Slovenska aj zahraničia, medzi nimi napríklad Juraj Bača, Ady Hajdu, Helena Krajčírová, Lujza Garajová-Šrameková, Laco Cmorej, Kristína Tormová, Peter Marcin, Oksana Lutomska, Sajfa či Zarina Šimkovič.

Celý zoznam autorov dizajnu bábik:

Juraj BAČA, Július BELAN, František BOHUNICKÝ, Ali BOOZARI, Ondřej BRÝNA, Eva ČINČALOVÁ, Laco CMOREJ, Tomáš DOHŇANSKÝ, Lenka DRIEČNA, Alex FABIAN, Tomáš FABIAN, Simona FILIPKOVÁ, Lujza GARAJOVÁ-ŠRAMEKOVÁ, Gabriela GIOTTO, Ady HAJDU, Karin HAYDU, Miroslav HRAŠKO, Nina JANIKOVÁ, Braňo JOBUS, Miloš KARÁSEK, Jonáš KARÁSEK, Martin KELLENBERGER, Helena KRAJČIOVÁ, Oksana LUKOMSKA, Peter MARCIN, Štefan MARTINOVIČ, Juraj MARTIŠKA, Daniela OLEJNÍKOVÁ, Sáva POPOVIČ, Zuzana PORUBJAKOVÁ, Martina MACHOVIČOVÁ, Miroslav REGITKO, Magda ROTINAI, Jacqueline RUDAVSKY, Angelika ŠABÍKOVÁ, SAJFA, Ivana ŠÁTEKOVÁ, Zarina ŠIMKOVIČ, Petra ŠTEFANKOVÁ, Vieroslava SVETLIK, Kristína TORMOVÁ

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie