• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Hirman: Ak nás niekto ohrozuje v dodávkach ropy, tak je to Putin a jeho rakety

Hirman: Ak nás niekto ohrozuje v dodávkach ropy, tak je to Putin a jeho rakety

Slovensko má k dispozícii aj alternatívnu trasu, a to ropovod Adria.

Sankcie uvalené na ruskú ropu zásadným spôsobom neovplyvnia zásobovanie Slovenska. V pondelok to skonštatoval minister hospodárstva Karel Hirman.

„Ak nás niečo ohrozuje, sú to útoky Ruska na Ukrajinu, ktoré majú priamy negatívny dopad na plynulosť prepravy samotnej ruskej ropy cez územie Ukrajiny. Ak nás niekto ohrozuje v dodávkach ropy, tak je to Vladimír Putin a jeho rakety,“ doplnil.

Ak teda podľa ministra nepríde k zásadnému poškodeniu infraštruktúry na Ukrajine, dodávky ropy z Ruska by nemali byť nijakým spôsobom zasiahnuté. Ukrajina má však aktuálne enormné problémy s udržaním stability dodávok elektrickej energie.

Slovensko má k dispozícii aj alternatívnu trasu, a to ropovod Adria. „Slovnaft robí zásadne kroky k tomu, aby sa táto alternatíva trasa začala využívať v podstatne väčšej miere,“ uviedol minister. Vyžaduje si to však podľa neho čas a isté náklady.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie