• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Hipš sa opäť pustil do Kollára. Vyčíta mu praktiky bežné pri praní peňazí

Hipš sa opäť pustil do Kollára. Vyčíta mu praktiky bežné pri praní peňazí

Premiéra Igora Matoviča (OĽANO) žiada, aby bol v prípade svojho koaličného partnera rovnako dôsledný, ako keď bol opozičným politikom.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) robí obchody s firmami a osobami, ktoré sú podozrivé z nekalých finančných praktík.

Na sociálnej sieti to tvrdí predseda mimoparlamentnej strany Spolu Juraj Hipš, ktorý prišiel aj s informáciou, že Kollárova diplomová práca je plagiát.

Podozrivé finančné transakcie

Hipš sa tiež nedávno vyjadril, že Kollár podniká so schránkovou firmou STROOTON Ltd so sídlom na Cypre , s ktorou vlastnil firmu BSSC.


„Jeho firma BSSC je poprepájaná so schránkami na Cypre, Karibiku a Paname. Tieto schránky využívajú schémy, ktoré sa bežne používajú na pranie peňazí,“ napísal teraz Hipš.


Ako ďalej vysvetlil, v týchto schránkových firmách pôsobí aj Geoffrey Magistrate, ktorý podľa zistení Medzinárodnej organizácie investigatívnych novinárov pomáhal kryť podozrivé finančné transakcie.

Otázky na Kollára i Matoviča

Šéf parlamentu podľa Hipša predal polovicu podielu svojej firmy práve schránke, v ktorej figuruje aj pán Magistrate. „Zinkasoval za ňu 8,3 milióna eur. Podiel firmy bol ale podľa účtovných podkladov blízky nule eur. Firma vlastnila iba jeden bager,“ konštatoval Hipš.


Od Kollára by chcel Hipš počuť, prečo podniká s podozrivými osobami, prečo schránkové firmy a schémy na pranie peňazí a kto sú skutoční majitelia týchto schránkových firiem.


Premiéra Igora Matoviča (OĽANO) žiada, aby bol v prípade svojho koaličného partnera rovnako dôsledný, ako keď bol opozičným politikom.


„Táto vláda získala mandát od voličov, aby bojovala s korupciou a netrasparentnosťou v našej krajine. Jeden z najvyšších ústavných činiteľov musí preto byť pre obyčajných ľudí vzorovým príkladom,“ uzavrel Hipš s tým, že občania si zaslúžia poznať odpovede.B. KOLLÁR POUŽÍVAL ROVNAKÉ SCHÉMY AKÉ SÚ BEŽNÉ PRI PRANÍ PEŇAZÍ


Píše Juraj Hipš: „Boli by ste ochotný mať firmu so spoločníkmi, ktorých nepoznáte? A robili by ste s touto firmou obchody za milióny eur?


Napadlo by vám spolupracovať so spoločnosťami z exotických krajín, ktoré sú preslávené schránkovými firmami? A ktoré si medzi sebou posielajú peniaze a kupujú podiely?


Išli by ste do biznisu s človekom, ktorého renomovaní novinári podozrievajú z prania peňazí?


A kúpili by ste si od niekoho polovičný podiel vo firme za niekoľkonásobne vyššiu sumu ako je celková hodnota firmy?


Nie? Že by sa vám to zdalo podozrivé?


Predseda parlamentu Boris Kollár s tým problém nemá. Jeho firma BSSC je poprepájaná so schránkami na Cypre, Karibiku a Paname. Tieto schránky využívajú schémy, ktoré sa bežne používajú na pranie peňazí


V týchto schránkových firmách sa vyskytuje aj neslávne známa osoba Geoffrey Magistrate. Podľa zistení Medzinárodnej organizácie investigatívnych novinárov (OCCRP) už v minulosti pomáhal tento človek kryť podozrivé finančné transakcie.


Predseda NR SR skutočne predal polovicu podielu svojej firmy práve schránke, v ktorej figuruje aj G. Magistrate. Zinkasoval za ňu 8,3 milióna eur. Podiel firmy bol ale podľa účtovných podkladov blízky 0 eur. Firma vlastnila iba jeden bager.


Táto vláda získala mandát od voličov, aby bojovala s korupciou a netrasparentnosťou v našej krajine. Jeden z najvyšších ústavných činiteľov musí preto byť pre obyčajných ľudí vzorovým príkladom. Preto sa predsedu parlamentu pýtame:


Prečo podniká s podozrivými osobami ako je Geoffrey Magistrate ?

Prečo na podnikanie využíva schránkové firmy a schémy na pranie peňazí ?

Kto sú naozaj skutoční majitelia týchto schránkových firiem ?


Žiadame premiéra, aby bol v prípade svojho koaličného partnera rovnako dôsledný, ako keď bol opozičným politikom a vyzval Borisa Kollára k zodpovedaniu otázok ohľadne transparentnosti jeho podnikania.


Občania si priali skutočnú zmenu. Zaslúžia si preto poznať odpovede.


Nepokazte si to.“


Zdroj:Facebook SPOLU - občianska demokracia


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie