• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Herpes vašu dovolenku miluje

Herpes vašu dovolenku miluje

UV žiarenie, podráždenie pokožky, zmena stravovania, stres z cestovania či letná romantika veľmi často spôsobujú bolestivý opar.

6.7.2022 (Webnoviny.sk) - Letné mesiace sú asi najobľúbenejším obdobím roka. Spájajú sa s dovolenkami, pobytom pri vode, slnením, aktívnym trávením času. Na podporu organizmu pri vznikajúcom herpese je na trhu dostupný nový prípravok, HERPES AKUT RESCUE,  ktorý obsahuje až 8 zložiek a nemal by chýbať v žiadnej cestovateľskej batožine.  

Herpes, alebo opar je vlastne ľudové označenie celého spektra infekcií spôsobených herpes vírusmi.  Najčastejší je Herpes simplex HSV1, ktorý sa objavuje na perách počas slnečných dní na dovolenke. Môže sa vyskytnúť aj na tvári, krku či na brade. Opakovanie herpesu v oblasti očí môže viesť až k slepote. Druhý typ Herpes simplex - HSV2 spôsobuje nepríjemný genitálny herpes, ktorý je najčastejším pohlavným ochorením. Oba vírusy sú infekčné a môžu sa preniesť aj na iné miesto na tele.  Každý, koho trápi herpes v akejkoľvek forme, ho chce čo najrýchlejšie zastaviť a zbaviť sa ho.

Ako sa zbaviť herpesu

V každom prípade je namieste okamžitá podpora imunity, lebo jej oslabenie podporilo herpes infekciu. Krémy a mastičky fungujú hlavne v počiatočných štádiách oparu, neskôr sú neúčinné. Najpoužívanejšou cestou pri závažnejších prejavoch je podávanie antivirotík, ktoré nedovoľujú vírusu ďalej sa rozširovať, a tým zmierňujú opuch aj bolesť. Dostupnosť antivirotík v tabletkovej forme je však obmedzená len na lekársky predpis. Nový komplexný prípravok, ktorý prichádza do lekárni a vybraných e-shopov je voľne predajný. HERPES AKUT RESCUE obsahuje až 8 látok, ktoré prispievajú k 3 úrovniam kontroly akútneho herpesu. Prípravok obsahuje 1. aminokyselinu lyzín, 2. extrakty Houttuynia cordata, glycyrizín zo sladkého drievka a piperín z čierneho korenia, 3. zinok a vybrané vitamíny B2, B6 a C vo forme kapsúl na zapitie.

Pásový opar a ovčie kiahne

Medzi herpetické vírusy sa zaraďuje aj vírus Varicella zoster. V detstve spôsobuje ovčie kiahne až u 90% detí. Tento vírus, ako aj všetky ostatné herpetické vírusy, už navždy ostáva v tele. Pri správnom fungovaní imunitného systému sa nemusí prejaviť, ale v dospelom veku, pri poklese imunity, pri fyzickom, či mentálnom strese sa môže opäť prejaviť vo forme pásového oparu, ktorý je oveľa bolestivejší a nebezpečnejší ako opar na perách. Na správne fungovanie imunitného systému, ochranu buniek pred oxidačným stresom a na zachovanie zdravých slizníc a kože je tak isto vhodný HERPES AKUT RESCUE.

Rizikové faktory vzniku herpesu

Herpetický vírus nikdy z tela nezmizne. Ak sa raz nakazíte, vírus s vami zostane navždy. Dajú sa ovplyvniť iba prejavy vírusu vo vašom tele. Tu je dôležité hlavne správne fungovanie imunity. Slnenie, horúčavy, únava, stres, úzkosť, menštruácia, hormonálna nerovnováha, starnutie, zlá kvalita spánku, ochorenia... to všetko môže spôsobiť oslabenie imunity a spustenie herpesu. Pribúdajú aj ďalšie rizikové faktory moderného života, ako je napríklad tetovanie, zväčšovanie pier a iné estetické zákroky, ktoré vám na počkanie "vyrobia" herpes.

Rýchla prvá pomoc

Ako sme spomínali, vírus herpesu z tela nikdy neodíde, dokážeme ho len utlmiť. Aktívne zložky HERPES AKUT RESCUE bojujú proti rizikovým faktorom vzniku a rozvoja herpesu - prispievajú k správnej imunite, zachovaniu zdravých slizníc a kože, ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu vyčerpania a únavy. HERPES AKUT RESCUE je určený pre dospelých ihneď pri prvých príznakoch herpesu v dennej dávke 3 kapsuly 2 až 3-krát denne na krátkodobé používanie počas 3 – 5 dní.

Viac informácií: https://www.onepharma.sk/,  Instagram: Onepharma_Slovensko

Tento článok nie je autorským obsahom Webnoviny.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Viac k téme: herpes, Herpes Akut Rescue, PR


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie