• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Hegerova vláda obíde výdavkové limity únikovou klauzulou. Toto spravíme a všetko je vyriešené, vyhlásil premiér

Hegerova vláda obíde výdavkové limity únikovou klauzulou. Toto spravíme a všetko je vyriešené, vyhlásil premiér

Ak rozpočet parlament neschváli a Slovensko pôjde do rozpočtového provizória, bude to podľa Eduarda Hegera problém.

5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Do zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy chce vláda doplniť únikovú klauzulu, ktorá umožní neuplatňovať výdavkové limity v čase krízy.

Povedal to v pondelok predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) v diskusnej relácii RTVS Interview :24.

Limity nastavia po kríze

„Budeme musieť novelizovať zákon, aby sme tam dali únikovú klauzulu v čase krízy. Naviazaná bude na únikovú klauzulu Európskej únie, že keď sa neuplatňujú pravidlá únie na rozpočty členských štátov, tak sa nebudú uplatňovať ani výdavkové limity. Toto spravíme a všetko je vyriešené,“ povedal premiér s dodatkom, že tento postup už majú prekonzultovaný aj s Európskou komisiou.

Neuplatnenie výdavkových limitov v návrhu štátneho rozpočtu kritizuje najmä strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Heger poukazuje na to, že samotná samotná Európska komisia už tretí rok po sebe neuplatňuje pravidlá na rozpočty členských krajín, pretože chápe, že Európa je v kríze. Pravidlá uvoľnila aj pre budúci rok.

„My sme jasne povedali, že keď máme pomôcť občanom a firmám, lebo tu je historicky najväčšia kríza, tak nemôžeme zaviesť výdavkové limity. Po ďalšom roku, ako vyjdeme z krízy, ich nastavíme,“ skonštatoval Heger.

Treba pomáhať občanom

Podčiarkol, že cez krízu treba pomáhať občanom a po kríze konsolidovať verejné financie, čo chápe aj Európska komisia.

Podľa premiéra dnes vyzývajú na schválenie štátneho rozpočtu na rok 2023 všetci, počnúc prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, cez lekárov, učiteľov, zamestnávatelia až po samosprávy.

Ak rozpočet parlament neschváli a Slovensko pôjde do rozpočtového provizória, bude to podľa neho problém, pretože pomoc, ktorú vláda schválila pre jednotlivé skupiny obyvateľstva v súvislosti s energetickou krízou, sa k nim nedostane.

„Museli by sme ísť podľa výdavkov tohto roku,“ pripomenul premiér a vyzval všetkých poslancov, aby návrh štátneho rozpočtu podporili.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie