• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Heger: Ukrajine treba pomôcť ako sa len dá, aby vyšla z vojny ako jasný víťaz

Heger: Ukrajine treba pomôcť ako sa len dá, aby vyšla z vojny ako jasný víťaz

Eduard Heger zároveň nerozumie, ako môže niekto stále schvaľovať ruskú agresiu, zapchávať si uši a zatvárať oči pred zverstvami ruských vojakov.

10.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko aj naďalej urobí všetko, čo je v jeho silách, aby Ukrajina vyšla z vojny ako víťaz a Rusko bolo porazené. SR bude tiež podporovať európsku perspektívu Ukrajiny.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) takto vo svojom profile na sociálnej sieti zareagoval na prejav ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý sa v utorok prostredníctvom telemostu prihovoril poslancom a ministrom v Národnej rade SR.

Premiér zdôraznil, že stále nevie uveriť, ako môže niekto stále schvaľovať ruskú agresiu, zapchávať si uši a zatvárať oči pred zverstvami ruských vojakov.

„Absencia ľudskosti a súcitu u týchto ľudí pre mňa znamená výstrahu, že by sa neštítili dopustiť ohavných činov aj na vlastnom národe. Mali sme tu arizátorov, ktorí sa zasadili za slovenský holokaust, a mali sme tu aj mučiteľov a katov v komunistických žalároch, ktorí kántrili triednych nepriateľov. Zlo je stále prítomné medzi nami,“ vyhlásil.

Heger pripomenul, že ak demokratické krajiny nepoľavia v pomoci Ukrajine a ak tá dostane potrebné zbraňové systémy, podarí sa jej zahnať ruskú armádu tam, kde bola pred 24. februárom 2022.

Pellegrini po Zelenského prejave dúfa, že Heger prestane blúzniť a utlmí to jeho vášne (video)

Nezaradení poslanci parlamentu za stranu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) sa zúčastnili na utorňajšom prejave ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý napoludnie prostredníctvom telemosta vystúpil pred poslancami Národnej rady SR.


Líder Hlasu-SD to odôvodnil tým, že išlo o príhovor prezidenta krajiny, ktorá susedí so Slovenskom a momentálne čelí vojenskej agresii.


„Bolo teda našou povinnosťou sa na jeho vystúpení zúčastniť, lebo sa to sluší a patrí," uviedol Peter Pellegrini. Slovensko by podľa jeho slov malo plne podporovať integráciu Ukrajiny do Európskej únie, lebo to v konečnom dôsledku zlepší situáciu na našej východnej hranici.

Zelenskyj v prejave uznal, že pre Slovensko je určite ťažké nahradiť energetické suroviny z Ruska, teda najmä ropu a plyn, no doplnil, že práve tento balík sankcií voči Moskve, ktorý sa týka zákazu ruských energií, je mimoriadne dôležitý. Líder Hlasu-SD ocenil tento prístup ukrajinského prezidenta.

„Dúfam, že ho pozorne počúval aj prítomný predseda vlády, utlmí to jeho vášne a prestane blúzniť o prerušení dodávok ropy a uhlia z Ruskej federácie," dodal Pellegrini.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie