• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Heger telefonoval s prezidentom Zelenským, podporil suverenitu a nezávislosť Ukrajiny

Heger telefonoval s prezidentom Zelenským, podporil suverenitu a nezávislosť Ukrajiny

Slovenská vláda bude naďalej podporovať európsku perspektívu Ukrajiny s tým, že je potrebné, aby pokračovala v reformnom úsilí.

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyjadril podporu Ukrajine počas rozhovoru s prezidentom Volodymyrom Zelenským, s ktorým telefonoval v stredu 22. apríla. Prediskutovali spolu výzvy, ktorým Ukrajina čelí, zároveň aj bilaterálne vzťahy so Slovenskou republikou.

Má záujem o skorú návštevu

Heger v tejto súvislosti avizoval záujem o skorú návštevu Ukrajiny s cieľom potvrdiť vzájomné blízke putá. V tlačovej správe o tom informoval Úrad vlády SR.

Slovenská republika, ako Heger dodal, opätovne vyjadrila podporu suverenite a územnej celistvosti Ukrajiny, pričom zásahy do nej vníma ako vážne porušenie medzinárodného práva. Premiér potvrdil, že slovenská vláda bude naďalej podporovať európsku perspektívu Ukrajiny s tým, že je potrebné, aby pokračovala v reformnom úsilí.

Diskutovali aj o letisku v Užhorode

Počas telefonátu diskutovali lídri krajín aj o situácii na medzinárodnom letisku v Užhorode. V septembri minulého roka počas oficiálnej návštevy ukrajinského prezidenta minister dopravy SR Andrej Doležal (Sme rodina) a ukrajinský minister infraštruktúry Vladyslav Krykliy podpísali dohodu o stanovení podmienok využívania časti vzdušného priestoru SR na letisku.

Na jeho eventuálnom otvorení pre verejnosť by ukrajinský prezident chcel privítať aj slovenského premiéra. Heger pozval Zelenského na bezpečnostné fórum Globsec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie