• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Heger rokoval s Merkelovou, ocenila protikorupčné nastavenie vlády a hovorili aj o boji proti pandémii

Heger rokoval s Merkelovou, ocenila protikorupčné nastavenie vlády a hovorili aj o boji proti pandémii

Nemecko je pre Slovensko kľúčovým nielen ekonomickým partnerom v regióne.

18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko má záujem tieto vzťahy ďalej rozvíjať aj v ďalších oblastiach vrátane inovácií v automobilovom priemysle, digitálnych technológií, výskumu a vývoja, či zelenej ekonomiky.

Slovensko vždy hľadalo riešenia

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) o tom hovoril v pondelok 17. mája s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou počas videokonferencie.

Ako informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, Merkelová ocenila protikorupčné nastavenie vlády a uviedla, že doterajšia spolupráca bola vždy dobrá a Slovensko stále patrilo medzi štáty Európskej únie (EÚ), ktoré hľadalo riešenia.

Očkovanie proti koronavírusu

Hovorili spolu aj o boji proti pandémii COVID-19, vakcinácii, ale aj politickej situácii na Slovensku a v Nemecku. Pomerne veľká časť rozhovoru sa venovala postupu očkovania v oboch krajinách, objednávkach a dodávkach vakcín, ale aj stále platných opatreniach.


„Chcel by som sa poďakovať za solidaritu počas pandémie a za podporu pri prerozdelení vakcín,“ uviedol počas videokonferencie Heger.


Predseda vlády sa zaujímal aj o vnútropolitickú situáciu v Nemecku, kde sa majú v septembri uskutočniť parlamentné voľby. Na stole boli tiež otázky súvisiace so vzťahom k Rusku, ale venovali sa aj mimoriadnemu stretnutiu Európskej rady, ktoré sa uskutoční 24. a 25. mája v Bruseli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie