• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Heger prezidentke ponúkal alternatívy úradníckej vlády, ona ich neprijala. Ministri podľa neho nemajú skúsenosti

Heger prezidentke ponúkal alternatívy úradníckej vlády, ona ich neprijala. Ministri podľa neho nemajú skúsenosti

Podľa Pellegriniho žiadna politická strana nemá dôvod dávať na päť mesiacov dôveru úradníckej vláde.

13.5.2023 (SITA.sk) - Pri vzniku úradníckej vlády existujú veľké riziká, pretože podľa dosluhujúceho premiéra Eduarda Hegera ministri takejto vlády nemajú skúsenosti.

Prezidentke Zuzane Čaputovej som ponúkal iné, stabilnejšie varianty, ktoré však neprijala,“ povedal v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy. Ako Heger (Demokrati) dodal, Slovensko potrebuje vládu pokoja. Predseda vlády skonštatoval, že nechal na seba verbálne útočiť, aby koalícia, ktorá bola rozhádaná a nestabilná, nepochovala Plán obnovy.

Pellegrini úradníckej vláde dôveru nevyjadrí

Líder strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini uviedol, že trval na predčasných voľbách 24. júna.

Vláda sa rozhodla, že budú vládnuť až do 30. septembra. Preto som povedal, že bude lepšie zvoliť úradnícku vládu," vysvetľuje Pellegrini. Ako však dodal, strana Hlas-SD úradníckej vláde nevyjadrí dôveru v Národnej rade SR, „ale bude lepšia, lebo v nej nebudú politici, nebude zvýhodnená ani jedna politická strana, a hlavne sú to ľudia, ktorí majú doviesť krajinu k predčasným voľbám".

Podľa lídra opozičnej strany žiadna politická strana nemá dôvod dávať na päť mesiacov dôveru úradníckej vláde. Ak by však úradnícka vláda vznikala na pozíciách predsedov parlamentných strán, ktoré sa dohodnú, že každá strana tam bude mať svojich dvoch ministrov, tak by mohla takáto vláda získať dôveru v parlamente, uviedol Pellegrini.

Hegerovi sa krok Sulíka nepáči

Podľa Hegera sú pri úradníckej vláde dôležité mená, skutky ministrov a programové vyhlásenie vlády. Na základe toho sa strana Demokrati rozhodne, či tejto vláde dá svoju podporu. Heger kritizoval predsedu strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka, ktorý údajne povedal, že podporí úradnícku vládu, len ak prezidentka akceptuje jeho podmienky.

Toto ukázalo, že Sulík často mení hru. Chce si udržať vplyv v rezorte. Výsledkom je aj meno nového ministra hospodárstva Petra Dovhuna. Myslím si, že prezidentka konala pod tlakom Richarda Sulíka,“ skonštatoval Heger.

Pellegrini tvrdí, že ak chcel Heger pre ľudí dobrú vládu, mal súhlasiť s čo najskoršími voľbami. „Mrzí ma, že ľudia, keď sa ich pýtali, čo sú tri najväčšie problémy krajiny, odpovedali, že inflácia a zdražovanie, nedostatočný prístup k zdravotníctvu a nenávisť v spoločnosti, čo je naozaj veľmi hrozivé,“ uviedol predseda Hlasu-SD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie