• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Heger má šancu dokázať, že bude v riadení krajiny lepší premiér ako Matovič

Heger má šancu dokázať, že bude v riadení krajiny lepší premiér ako Matovič

Myslí si to predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová.

1.4.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová zhodnotila, že nový premiér Eduard Heger nebude mať ľahkú pozíciu.

„Preberá štafetu v situácii, kedy jeho predchodca znížil dôveryhodnosť vlády, naštrbil vzťahy v koalícii a svojou politikou prispel k rastu Hlasu a Smeru,“ zdôraznila.

Jeho úlohou je podľa Bihariovej navrátenie dôvery občanov vo vládu, vysporiadanie sa s koronakrízou, a najmä s obdobím po nej.

„Eduard Heger má šancu dokázať, že svoje povinnosti pri riadení krajiny zvládne lepšie, ako jeho predchodca. Má zároveň možnosť presvedčiť verejnosť, že pritom dokáže odolávať vplyvu a pokynom straníckeho šéfa a ministra financií Igora Matoviča,“ uzavrela Bihariová.

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 1. apríla vymenovala novú vládu na čele s premiérom Eduardom Hegerom. Novým ministrom zdravotníctva bude slovenský generál a lekár Vladimír Lengvarský. Post ministra práce, sociálnych vecí a rodiny však zatiaľ ostane neobsadený, dočasne ho bude riadiť minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (Sme rodina).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie