• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Heger: Inflácia bude v najbližších troch rokoch klesať, energetická kríza je na zostupe

Heger: Inflácia bude v najbližších troch rokoch klesať, energetická kríza je na zostupe

Z hľadiska Euroskupiny boli prezentované zmeny na úpravu rozpočtových pravidiel. Na základe nich sa bude brať do úvahy primárne výška dlhu, pričom štrukturálny deficit by nemal prekročiť tri percentá.

Inflácia bude v najbližších troch rokoch klesať, vyhlásil premiér Eduard Heger po piatkovom rokovaní v Bruseli s predstaviteľmi Európskej centrálnej banky a Euroskupiny. Podľa premiéra z rokovaní vyplynulo, že energetická kríza je na zostupe.

„Je to aj preto, že zásobníky sú výrazne naplnené a máme viaceré mechanizmy na to, aby sme najbližšiu zimu zvládli, hlavne čo sa týka nákupu plynu,“ uviedol s predpokladom, že inflácia bude klesať nielen na Slovensku, ale v celej EÚ a koncom roka 2025 by sa mohla dostať na úroveň okolo dvoch percent. „Čo sa týka hospodárskych rastov, hovorili sme o tom, že prechádzame z krízového riadenia do systémových krokov, čo súvisí aj od nastavovania štruktúry našich rozpočtov,“ skonštatoval premiér.

Ako dodal, z hľadiska Euroskupiny boli prezentované zmeny na úpravu rozpočtových pravidiel. Na základe nich sa bude brať do úvahy primárne výška dlhu, pričom štrukturálny deficit by nemal prekročiť tri percentá.

„Nebude nevyhnutný tlak na to, aby sa deficit znižoval, bude to na rozhodnutí každej krajiny,“ doplnil s tým, že bude sa brať do úvahy strednodobý plán, v ktorom bude musieť byť zohľadnená dlhodobá udržateľnosť verejných financií a taktiež reformy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie