• Dnes je: Štvrtok 13. augusta 2020 meniny má Ľubomír

HC Slovan Bratislava pre koronavírus utlmuje činnosť, predčasný koniec sezóny má devastačné účinky

HC Slovan Bratislava pre koronavírus utlmuje činnosť, predčasný koniec sezóny má devastačné účinky

Slovan má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou hráčov úspešného kádra z ročníka 2019/2020.

1.4.2020 (Webnoviny.sk) - V slovenskom hokejovom klube HC Slovan Bratislava v súvislosti so šíriacou sa pandémiou koronavírusu pristúpili k opatreniam na zabezpečenie budúcej existencie. Po predčasnom ukončení tipsportligovej sezóny 2019/2020 sa akcionári "belasých" rozhodli utlmiť činnosť klubu. Nebudú predĺžené kontrakty s hráčmi a členmi realizačného tímu, pracovný pomer ukončia s väčšinou zamestnancov.

Slovan zároveň k 31. marcu 2020 ukončil všetky dodávateľské a marketingovo-obchodné zmluvy, ktoré vzhľadom na okolnosti nebude možné ďalej vzájomne plniť, resp. ich plnením by klubu vznikali výdavky. Bratislavčania tiež v oficiálnom stanovisku zdôraznili, že ako jeden z mála športových klubov na Slovensku dôsledne dodržiavali zákon o športe, pričom v ostatných troch sezónach boli hráči zamestnancami klubu.

"Predčasné ukončenie sezóny má na klub, podobne ako na veľkú väčšinu športových klubov na Slovensku a vo svete devastačné dôsledky. Odhad finančných strát vyplývajúcich z neodohraného play-off, do ktorého sa Slovan prebojoval po štyroch rokoch z 2. miesta a mal reálnu šancu na odohranie vysokého počtu domácich zápasov pred zaplnenou desaťtisícovou arénou, sa pohybuje na úrovni 1,1 milióna eur," uvádza sa na webe Slovana.

Chce ich osloviť na spoluprácu, akonáhle bude možné určiť časový horizont obnovenia hokejovej činnosti pred začiatkom ďalšej tipsportligovej sezóny. Bratislavský klub taktiež chce v plnom rozsahu férovo vysporiadať pracovno-právne vzťahy voči všetkým hráčom a zamestnancom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie