• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v Dolných Kočkovciach, zomrela jedna osoba

Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v Dolných Kočkovciach, zomrela jedna osoba

Pivničný priestor bol silno zadymený, horela podlahová krytina a ďalšie vybavenie miestnosti.

9.12.2021 (Webnoviny.sk) - Večerný požiar pivnice rodinného domu v obci Dolné Kočkovce (okres Púchov) si vyžiadal jednu ľudskú obeť. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Hasičom požiar na Palkovičovej ulici ohlásili krátko pred 21:00. „Na zásah boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z Púchova s dvomi cisternovými vozidlami. Po príchode na ohlásené miesto zistili, že požiarom sú zasiahnuté pivničné priestory rodinného domu, ktoré boli silno zadymené. Púchovskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do pivničných priestorov a vykonali prieskum, pri ktorom našli telo osoby bez známok života," uviedol Petrík.

Postihnutý priestor bol podľa jeho slov silno zadymený, horela podlahová krytina a ďalšie vybavenie miestnosti. „Hasiči požiar zlikvidovali prostredníctvom jedného hasebného prúdu. Následne postihnuté priestory dôkladne odvetrali pretlakovým ventilátorom a miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície," dodal Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Viac k téme: Požiar, Úmrtie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie