• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Hasiči museli zasahovať pri požiari rodinného domu a ďalších budov, riešiť museli aj horiacu slamu

Hasiči museli zasahovať pri požiari rodinného domu a ďalších budov, riešiť museli aj horiacu slamu

Príčiny vzniku požiarov sú v štádiu zisťovania.

6.7.2023 (SITA.sk) - Štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Púchove s dvoma cisternovými vozidlami zasahovali pri stredajšom požiari slamy na poli v obci Lednické Rovne (okres Púchov). Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, požiar sa zaobišiel bez zranení.

Požiar na poli

Hasičom požiar ohlásili krátko pred 11:00, po príchode na miesto zistili, že na poli horí slama na riadkoch a slamené balíky po žatve. „Požiar sa rozprestieral na ploche s rozlohou približne 120 x 100 metrov. Na mieste udalosti sa nachádzal majiteľ poľa a dobrovoľní hasiči z Lednických Rovní, ktorí sa pokúšali požiar uhasiť. Situáciu na mieste komplikoval vietor,“ uviedol Petrík.

Doplnil, že profesionálni hasiči v súčinnosti s dobrovoľnými hasičmi nasadili po obvode požiariska postupne štyri hasebné prúdy a následne po lokalizácii požiaru boli hasebné práce sústredené na hasenie balíkov slamy vo vnútri požiariska.

Na ich rozhrabávanie zabezpečil majiteľ poľa pracovný stroj. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania," dodal Petrík.

Požiar rodinného domu

K požiaru došlo aj na Orave. Viac ako 25 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri stredajšom večernom požiari rodinného domu s prístavbou a hospodárskych budov v obci Jasenová (okres Dolný Kubín). Informoval o tom Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti.


Následkom požiaru vznikla majiteľom škoda v odhadovanej výške 120-tisíc eur. Požiar sa zaobišiel bez zranení osôb. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov," uviedol HaZZ.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie