• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Harmonogram súťaží na olympiáde v Tokiu má ostať nezmenený, organizátori chcú znížiť náklady

Harmonogram súťaží na olympiáde v Tokiu má ostať nezmenený, organizátori chcú znížiť náklady

Organizátori v najbližších dňoch vstúpia do nových rokovaní s vlastníkmi jednotlivých športových arén, aby s nimi vyjednali nové nájomné zmluvy.

17.4.2020 (Webnoviny.sk) - Odložené olympijské hry v Tokiu budú mať v budúcom roku zrejme rovnaký časový harmonogram súťaží ako tie, ktoré sa mali uskutočniť v pôvodnom tohtoročnom termíne. Je to jeden zo záverov štvrtkového zasadnutia Koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru pre OH 2020.

Znamená to, že pôvodné dejiská súťaží zostanú v platnosti aj pre termín 23. 7. - 8. 8. 2021. Ak s tým budú súhlasiť obe strany.

Pôvodný termín olympijských hier 24. 7. - 9. 8. 2020 padol za obeť celosvetovej pandémii koronavírusu. "Časový harmonogram hier v roku 2021 chceme predstaviť do konca apríla. V rozhovoroch na túto tému budeme klásť dôraz na zníženie nákladov spojených s presunom jednotlivých súťaží," uviedol šéf Koordinačnej komisie MOV John Coates v tlačovej správe organizátorov OH.

Predseda organizačného výboru tokijských hier Joširo Mori už niekoľko dní po ich oficiálnom odložení o jeden rok vyhlásil: "Zriadili sme pracovnú skupinu s názvom Nový začiatok, ktorá sa zameria na riešenie nových výziev v súvislosti s odkladom olympijských hier. Verím, že sa nám všetko podarí splniť aj v súčinnosti s koordinačnou skupinou MOV a ďalšími zúčastnenými stranami."

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie