• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Hamran zhodnotil konanie polície v prípade vraždy v Dubnici. Dvíha sa mi žalúdok, reagoval na slová Kaliňáka (video)

Hamran zhodnotil konanie polície v prípade vraždy v Dubnici. Dvíha sa mi žalúdok, reagoval na slová Kaliňáka (video)

Policajný prezident zároveň pripomenul, že Generálna prokuratúra SR avizovala, že preverí postup všetkých orgánov, ktoré sa na prípade podieľali.

4.7.2023 (SITA.sk) - Príslušníci Policajného zboru konali v súvislosti s Jánom M., podozrivým z úkladnej vraždy ženy v Dubnici nad Váhom, v rámci svojich zákonných možností. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii policajný prezident Štefan Hamran. Zároveň pripomenul genézu celého prípadu.

Pobyt na slobode je nebezpečenstvom

V decembri 2021 bolo podľa polície na Jána M. podané trestné oznámenie, na základe ktorého bol neskôr stíhaný pre prečin nebezpečného prenasledovania poškodenej Andrey B. V marci 2022 bol podozrivý vypočutý, pričom následne v apríli bol súdom vydaný príkaz na vyšetrenie jeho duševného stavu.

V máji minulého roku bol Ján M. nakoniec zadržaný a súd rozhodol o jeho vzatí do väzby. Znalecký posudok z oblasti psychiatrie však konštatoval, že „Ján M. nebol v čase spáchania trestného činu schopný rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania pre spoločnosť a toto svoje konanie nemohol v tom čase ovládať, pričom jeho pobyt na slobode v prípade neliečenia duševnej poruchy je pre spoločnosť nebezpečný".

Presunutie na psychiatriu

Na základe posudku bolo v auguste 2022 voči Jánovi M. zastavené trestné stíhanie a z výkonu väzby ho previezli na psychiatriu do Sučian. Začiatkom februára tohto roku bol z liečebne prepustený do ambulantnej starostlivosti.


„Od tohto dňa až do spáchania skutku úkladnej vraždy polícia neeviduje žiadne oznámenie poškodenej v súvislosti s protiprávnou činnosťou Jána M," uviedol Hamran. Doplnil, že keďže trestné stíhanie bolo na základe znaleckého posudku zastavené, Ján M. už nespadal do kompetencie polície.

Preveria postup orgánov

Policajný prezident zároveň pripomenul, že Generálna prokuratúra SR avizovala, že preverí postup všetkých orgánov, ktoré sa na prípade podieľali.


„Aj my vykonávame nejaké preverovanie vo vzťahu k iným orgánom," povedal Hamran. Zároveň kritizoval, že celú vec zneužívajú niektorí polici s cieľom útočiť na vedenie polície.


Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) napríklad v jednej z diskusných relácii povedal, že Hamran sa poškodenej vysmial. Policajný prezident ho v tejto súvislosti vyzval na ospravedlnenie, inak zváži podľa vlastných slov právne kroky. „Zneužiť tak tragický prípad na vytĺkanie lacného politického kapitálu - dvíha sa mi žalúdok," vyhlásil policajný prezident.


Špecializovaný trestný súd vzal v sobotu 1. júla do väzby 36-ročného Jána M. obvineného z vraždy v Dubnici nad Váhom. Dôvodom je obava z možného úteku obvineného, a tiež z prípadného pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie súdu je právoplatné. Obvinený je stíhaný pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy spáchaný surovým spôsobom a so sexuálnym motívom.

Úkladná vražda sa stala 29. júna v ranných hodinách pri novej cyklotrase v záhradkárskej oblasti Lieskovec v Dubnici nad Váhom. Obeťou je 39-ročná Andrea B. z Novej Dubnice, ktorá na mieste podľahla početným sečným zraneniam. Páchateľa bezprostredne po čine zadržala polícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie