• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Hamran vysvetlil, prečo polícia obvinila šéfa SIS Aláča aj riaditeľa NBÚ (video)

Hamran vysvetlil, prečo polícia obvinila šéfa SIS Aláča aj riaditeľa NBÚ (video)

Polícia obvinila v rámci akcie Rozuzlenie viaceré osoby.

17.8.2023 (SITA.sk) - V rámci akcie Rozuzlenie obvinila polícia viaceré osoby z toho, že boli členmi zločineckej skupiny, ktorá mala sabotovať vyšetrovanie korupčných káuz.

Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedol policajný prezident Štefan Hamran, obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny vzniesli voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Michalovi Aláčovi, jeho predchodcovi Vladimírovi Pčolinskému, podnikateľovi Petrovi Koščovi, bývalému príslušníkovi NAKA Jánovi Kaľavskému a expríslušníkovi SIS Martinovi Ciriakovi, ktorého aj zadržali. Ako podozriví boli zadržaní aj policajti Jozef K. a Michal V.

Prípad spojili s ďalšou trestnou vecou

Zároveň Národná kriminálna agentúra prípad spojila s ďalšou trestnou vecou, kde je obvinený riaditeľ Národného bezpečnostného úradu Roman Konečný a takisto bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský.

"Zločinecká skupina nevykonávala svoju činnosť vo verejnom záujme, ale v záujme členov skupiny," povedal Hamran s tým, že jej cieľom bolo sťaženie alebo zmarenie vyšetrovania korupčných trestných činov.

Skupina podľa policajného prezidenta diskreditovala vyšetrovateľov NAKA, zbavovala zodpovednosti obvinených a skresľovala informácie. Do tejto oblasti podľa Hamrana spadá aj medializovaná správa o údajnom manipulovaní vyšetrovaní korupčných káuz z dielne SIS.

Na dovolenke alebo "stratení"

Vyšetrovatelia podľa Hamrana doteraz vo veci uskutočnili 20 výsluchov svedkov a tiež výsluch utajeného svedka. "Samotný vyšetrovací spis má päť zväzkov, 1 200 strán, sedem utajovaných a neutajovaných príloh," uviedol šéf polície.

Zároveň povedal, že niektorí obvinení sú momentálne na dovolenke, preto neboli zadržaní. "Niektoré osoby už komunikujú s políciu. Niektoré nám prisľúbili, že prídu," povedal Hamran. Dodal, že jeden z obvinených nekomunikuje a je "niekde stratený".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie