• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Halák nechytá dobre, ale spoluhráči z New Yorku Rangers mu musia viac pomáhať

Halák nechytá dobre, ale spoluhráči z New Yorku Rangers mu musia viac pomáhať

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je terčom kritiky za svoje nepresvedčivé výkony v drese tímu New York Rangers.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je terčom kritiky za svoje nepresvedčivé výkony v drese tímu New York Rangers zo zámorskej NHL, v sezóne 2022/2023 neuspel ani v jednom zo šiestich zápasov. Podľa experta Briana Abateho z portálu The Hockey Writers mu však spoluhráči nepomáhajú v dostatočnej miere, čo trochu skresľuje jeho výsledky.

S Halákom nevíťazia

"Hoci stále odchytal málo zápasov, je alarmujúce, že Rangers nevedia zvíťaziť s Halákom v bránke.

Pri prehre 2:3 po predĺžení s Detroitom chytal dobre, ale v ostatných dueloch podal slabé výkony. Zdá sa, že inkasuje minimálne jeden lacný gól v každom zápase, pri prehre 2:3 so slabým Anaheimom inkasoval dva také za sebou," zhodnotil Abate doterajšie vystúpenia 37-ročného Bratislavčana v drese "jazdcov".

Dobre nehrá ani zvyšok tímu

"Rangers mali príliš veľa strát puku, ktoré viedli k streleckým príležitostiam súperov. Útočníci sú ľahkovážni v hre s pukom a obrana príliš často zlyhala v odprataní puku z pásma. Šesťorkin ich väčšinu času podržal, Halák nie. Nehral dobre, ale to ani zvyšok tímu. Rangers musia prestať strácať puky a brániť lepšie bez ohľadu na to, kto je v bránke. Aby naplnili svoj potenciál, musia nájsť spôsob, ako vyhrávať zápasy, keď Šesťorkin nechytá. To znamená, že musia lepšie brániť a potrebujú, aby bol aj Halák oveľa lepší," skonštatoval odborník.

Bývalý slovenský reprezentant má úspešnosť zákrokov len na úrovni 88,1 percenta a v priemere inkasoval 3,21 gólu na zápas. Podobne bol na tom v minulom ročníku v tíme Vancouver Canucks, uspel len v štyroch z 13 stretnutí a jeho úspešnosť bola 90,3 percenta. Na druhej strane, úradujúci víťaz Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára NHL Igor Šesťorkin vychytal všetkých 10 triumfov svojho tímu v sezóne 2022/2023 pri úspešnosti zákrokov 91,7 percenta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie