• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Gyimesi nechce byť 76-ty prilepený na stoličke, pod Hegerov návrh sa nepodpísal ani Linhart

Gyimesi nechce byť 76-ty prilepený na stoličke, pod Hegerov návrh sa nepodpísal ani Linhart

V poslednom období sa podľa poslanca Györgyho Gyimesiho stalo toho veľa, že momentálne nedokáže neprincipiálne sľúbiť, že v budúcnosti bude neoblomne podporovať niečo, o čom dnes nevie, čo je.

16.1.2023 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady (NR) SR György Gyimesi (OĽaNO) sa ešte nepodpísal pod návrh dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na vytvorenie novej 76-ky poslancov.

Prilepený na stoličke

Vláda pracuje na základe schváleného programového vyhlásenia, parlament sa na základe hodnôt a programov delí na koalíciu a opozíciu. Čo by som mal teda podporiť? Že budem 76-ty prilepený na stoličke? Kde sú tie princípy a ciele, na základe ktorých vzniká jednota a nová väčšina? Mám podpísať bianko šek?," pýta sa na sociálnej sieti poslanec.

Ako znie otázka?

Zároveň dodal, že v poslednom období sa stalo toho veľa, že momentálne nedokáže neprincipiálne sľúbiť, že v budúcnosti bude neoblomne podporovať niečo, o čom dnes nevie, čo je.

Každý parlament by mal mať dôstojnosť, hodnotu a svoje miesto vo formovaní spoločnosti. Ako poslanci NR SR by sme sa podľa toho mali správať a neostávať za každú cenu prilepení ku stoličke. Vláda stratila väčšinu a dnes sa v kruhu tých, ktorí hlasovali za jej pád, hľadajú podpisy na jej ďalšiu podporu. Čo vlastne tí ľudia podpisujú? Ako znie otázka? Či chceš byť naďalej poslancom NR SR?," dožaduje sa odpovedí Gyimesi.

Linhart sa nepodpísal

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart tvrdí, že sa nepodpísal pod návrh dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na zostavenie novej 76-ky, aj keď bol o to požiadaný.

Premiér vyhlásil, že má vyzbierané podpisy nezaradených poslancov pre podporu novej vlády. Veľmi ma toto vyhlásenie prekvapilo," uviedol Linhart na sociálnej sieti. Zároveň dodal, že má problém s podporou tej istej vlády, ktorej v decembri uplynulého roku vyslovil nedôveru. „Myslím, že riešením sú predčasné voľby, sľubov som sa už napočúval dosť," tvrdí poslanec.

Potravinový semafor

Patrick Linhart na sociálnej sieti ďalej napísal, že žiada spustenie aplikácie Potravinový semafor, ako aj podporu noviel zákonov, ktoré predložil do parlamentu. „Po schválení sa majú zaviesť výkupné centrá pre slovenských lokálnych pestovateľov, zlepšenie stravovania v školách a nemocniciach," doplnil.

Gyimesi sa ospravedlnil za Hegerov výrok, ktorý vraj ani nepovedal. Premiér označil tvrdenie poslanca za hrubú lož


Poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa na sociálnej sieti ohradil voči poslancovi Národnej rady SR Györgymu Gyimesimu.


Poslanec Gyimesi sa v diskusnej relácii v televízii TA3 ospravedlnil za Hegerov údajný výrok, že občania musia trpieť vysoké ceny energií, lebo je to investícia do Ukrajiny. Poverený premiér tvrdí, že to nikdy nepovedal a označil to za hrubú lož.

Ukrajine treba pomáhať

V statuse dodal, že vždy opakoval a zdôrazňoval, že za energetickú krízu aj infláciu v Európe je zodpovedná len jedna osoba, a to Vladimir Putin.


„Opakovane tiež hovorím, že je potrebné Ukrajine pomáhať. Humanitárne, a áno, aj vojensky. Lebo deky ich síce ochránia pred chladom, ale nie pred raketami. Aj dnes, žiaľ, prišla správa o ďalšom vojnovom zločine Vladimira Putina. V meste Dnipro zasiahla ruská raketa obytný dom, v ktorom žili bežní ľudia. Ako ja, či aj vy. Správy hovoria o viac ako 20 mŕtvych. Neviem, prečo si niekto myslí, že k nám by bol Vladimir Putin milosrdnejší,“ napísal Heger.

Rusko je pre nás hrozbou

Doplnil, že ak niekto nechápe, že podporou Ukrajiny chránime i seba, tak zľahčuje hrozbu, ktorú pre nás predstavuje Rusko, a tiež zavádza občanov.


Heger tiež uviedol, že ako líder aj ako človek sa vždy postaví za to, čo je správne a zabíjanie nevinných ľudí určite správne nie je. „Nikdy sa neznížim k tomu, aby som zbieral lacné politické body očividnými klamstvami,“ uzavrel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie