• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Gruzínec spôsobil na hranici smrteľnú nehodu, policajti ho chytili v lučeneckej nemocnici (foto)

Gruzínec spôsobil na hranici smrteľnú nehodu, policajti ho chytili v lučeneckej nemocnici (foto)

Ťažké zranenia pri nehode utrpeli traja muži, štyri deti, jedna žena nehodu neprežila.

3.11.2023 (SITA.sk) - V rukách polície skončil Gruzínec, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu na maďarsko-srbskej hranici. Vďaka rýchlej výmene informácií a spolupráci slovenských a maďarských policajtov sa ho podarilo identifikovať a zadržať v nemocnici v Lučenci.

Trestné stíhanie pre podozrenie z prevádzačstva

Ústredné operačné stredisko prijalo 27. októbra podvečer informáciu, že do lučeneckej nemocnice prišlo motorové vozidlo, z ktorého vyskočil vodič a ušiel.

Na zadných sedadlách zostal ležať zranený muž, o ktorého sa lekári okamžite postarali. Privolaní policajti prípad postúpili kolegom z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, ktorí začali trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu prevádzačstva.

Akonáhle to zdravotný stav muža dovolil, policajti spolu s tlmočníkom muža vypočuli. Zároveň nadviazali komunikáciu s maďarskými kolegami.

Dopravná nehoda na maďarsko-srbskej hranici

Tí potvrdili, že zranený muž mal v to ráno spôsobiť vážnu dopravnú nehodu na maďarsko-srbskej hranici. Ťažké zranenia pri nej utrpeli traja muži, štyri deti, jedna žena nehodu neprežila.

„Vodiča vozidla malo zobrať z miesta nehody iné vozidlo. Informácie nasvedčovali tomu, že vozidlo malo prevážať nelegálnych migrantov. Preto vzniklo podozrenie, že zranený muž v nemocnici môže byť páchateľom trestného činu prevádzačstva a zároveň aj vodičom, ktorý zavinil smrteľnú dopravnú nehodu v Maďarsku,“ informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová.

Európsky zatýkací rozkaz

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru okamžite prijali prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré viedli k vydaniu európskeho zatýkacieho rozkazu.

„Vo štvrtok 2. novembra sa v nemocnici uskutočnilo súdne pojednávanie, na základe ktorého bol 31-ročný občan Gruzínska vzatý do útekovej väzby na Slovensku, kde bude čakať na vydanie do Maďarska,“ dodala Bárdyová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie