• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru

Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru

Okrem zákazu grilovania majú obyvatelia rakúskeho hlavného mesta až do odvolania zakázané aj fajčenie v lesoch.

18.7.2023 (SITA.sk) - Viedeň zakázala grilovanie vo verejných parkoch a lesoch, pričom predstavitelia mesta varovali verejnosť pred rizikom vzniku lesných požiarov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„V dôsledku nedostatku trvalých zrážok viedenské lesy vyschli. Z dôvodu možného nebezpečenstva lesných požiarov platí v súčasnosti pre Viedeň zákaz grilovania,“ uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke mestskej rady.

Okrem zákazu grilovania majú obyvatelia rakúskeho hlavného mesta až do odvolania zakázané aj fajčenie v lesoch a tieto zákazy úrady zrušia len v prípade „trvalých dažďových prehánok“.

V súkromných záhradách je grilovanie povolené, no úrady varovali verejnosť, aby bola vzhľadom na „horúčavy a sucho“ v regióne „obzvlášť opatrná“.

Teploty vo Viedni v súčasnosti počas dňa dosahujú do 32 stupňov Celzia.

Viac k téme: Horúčavy, Požiar, Sucho, Viedeň
Zdroj: SITA.sk - Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie