• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Grécki hasiči bojujú naďalej s lesným požiarom, poškodené sú domy aj autá

Grécki hasiči bojujú naďalej s lesným požiarom, poškodené sú domy aj autá

V oblasti je stále nasadených 65 hasičských áut a 283 hasičov.

5.6.2022 (Webnoviny.sk) - Grécki hasiči v nedeľu už druhý deň bojujú s lesným požiarom neďaleko dvoch aténskych predmestí.

Miestne médiá hlásili čiastočné poškodenie domov a automobilov. Úrady uviedli, že hoci požiar sa zmenšil, stále pokračuje. Oficiálne odhady škôd zatiaľ nie sú k dispozícii.

Požiar vypukol v sobotu popoludní. Podľa námestníka ministra pre klimatickú krízu a civilnú ochranu Evangelosa Tournasa bolo prvé hasičské vozidlo na mieste 12 minút po nahlásení požiaru a o osem minút neskôr vyštartovalo aj 17 hasičských lietadiel a vrtuľníkov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Rusi utrpeli v Melitopole značné straty, Ukrajinci okupantov drvia vďaka raketám HIMARS

rusi utrpeli v melitopole znacne straty ukrajinci okupantov drvia vdaka raketam himars

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily zaútočili v noci na pondelok raketami HIMARS na ruské pozície v okupovanom meste Melitopoľ na juhu Ukrajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, podľa predbežných odhadov bolo zničené značné množstvo ruskej vojenskej techniky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo vyhlásení ukrajinskej armády sa uvádza, že o život prišlo viac ako 100 ruských vojakov. „Tí už majú lístky na koncert Kobzona (zosnulý sovietsky spevák, pozn.) a ich rodičia už vyberajú model a farbu auta Lada,“ uviedla ukrajinská armáda.

Podľa legitímneho starostu Melitopoľa Ivana Fedorova ruská protivzdušná obrana už nie je schopná vzdorovať raketám HIMARS, čo podľa neho vytvára potrebné predpoklady pre úspešnú protiofenzívu v smere na Melitopoľ.

Rusi na Ukrajine používajú nováčikov, ako potravu pre delá

Ruská armáda nasadzuje nováčikov alebo zajatcov do prvej línie, aby identifikovala palebné pozície ukrajinských ozbrojených síl. Na Telegrame to uviedol regionálny šéf vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Čerstvo zmobilizovaných ľudí používajú ako potravu pre delá, nezáleží pritom na tom, odkiaľ pochádzajú, či z okupovaného územia alebo z väzenia. Sú tam len ako spotrebný materiál, okamžite zomrú. Nemajú výcvik ani normálny výstroj, len ich tam posielajú, aby zistili, kde sú naše palebné pozície a tie sa potom ruská armáda pokúša ostreľovať svojím delostrelectvom,“ poznamenal Hajdaj.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak nedávno uviedol, že v dôsledku veľkých personálnych strát sa Kremeľ uchyľuje k formám skrytej mobilizácie. V prípade smrti takéto straty ruská armáda nepočíta ani neeviduje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie