• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Generálny prokurátor Žilinka je čestný človek, tvrdí Kollár

Generálny prokurátor Žilinka je čestný človek, tvrdí Kollár

Predseda NR SR Boris Kollár počas rokovania Národnej rady SR.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je čestný človek, ktorý sa riadi zákonom, tvrdí predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár.

„Našťastie tu máme jedného slušného človeka, ktorý presne dodržiava literu zákona. Pán Žilinka má ruky zviazané zákonom.

Je to posledná bašta spravodlivosti, ktorá je držaná na generálnej prokuratúre,“ uviedol Kollár v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

NAKA chcela podľa Kollára vyšetrovať trestné činy s najlepším úmyslom, no narazila na veľmi citlivé osoby


V minulosti na Slovensku pôsobila skupina ľudí, ktorá si uzurpovala spravodlivosť, v súčasnosti tu operuje iná skupina, ktorá taktiež rozhoduje po svojom. Pokiaľ druhá spomenutá skupina nebude podľa predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára dodržiavať literu zákona, budeme tu mať len zákon vendety, čo znamená krvnú pomstu.

Jedna skrivodlivosť vystriedala druhú

„Každý, kto sa im postavil do cesty, bol obvinený, zavretý alebo ho odpratali z cesty ako exministra vnútra Ivana Šimka,“ dodal Kollár, ktorý zároveň hovorí o tom, ako jedna skrivodlivosť vystriedala druhú. Tvrdí, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) chcela s najlepším úmyslom vyšetrovať všetky trestné činy z minulosti, no v súčasnosti narazili na veľmi citlivé osoby, keď išlo o politikov či podnikateľov. Pokiaľ sa podľa Kollára nebudeme riadiť zákonom, nastane anarchia.

„Kam sme došli, že si malá skupina uzurpuje moc, máva s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a predsedom úradníckej vlády Ľudovítom Ódorom,“ uviedol.

Dožaduje sa poriadku


Šéf parlamentu sa zároveň dožaduje práva a poriadku. Taktiež má pocit, že na Slovensku bola zriadená nová politická strana s názvom „Policajný zbor SR“. Kollár ďalej uvažuje o tom, prečo NAKA zasahuje šesť týždňov pred voľbami.


„Ja som presvedčený, že toto má manipulovať verejnú mienku. Toto je vyslovene zasahovanie do nadchádzajúcich parlamentných volieb. Keby som chcel pomôcť strane Smer-SD či Progresívnemu Slovensku, nerobím to inak,“ uviedol vo svojom vyhlásení predseda Sme rodina. Kollár taktiež verí, že ho prizvú na zvolanú Bezpečnostnú radu SR.

Nie sú v kontakte s obvinenými

Šéf parlamentu zároveň informoval, že nie je v kontakte s obvinenými Michalom Aláčom a Vladimírom Pčolinským. Peter Pčolinský (Sme rodina) uviedol, že jeho brat je aktuálne na pracovnej ceste a má sa vrátiť v priebehu najbližších dní.


„Určite bude maximálne súčinný s vyšetrovateľom, pretože si nie je vedomý žiadneho protiprávneho konania, práve naopak. Vždy v rámci svojich kompetencii postupoval zákonným spôsobom, so súhlasom súdu. Dnes sme sa na tlačovej konferencii dozvedeli, že toto je problém a predmet obvinenia vznesený voči môjmu bratovi je, že si plnil svoju zákonnú povinnosť,“ povedal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie