• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Generálni riaditelia na Slovensku sú optimistickí, viac ako polovica z nich verí v rast svojej firmy

Generálni riaditelia na Slovensku sú optimistickí, viac ako polovica z nich verí v rast svojej firmy

Čo sa týka vývoja zamestnanosti v nasledujúcich 12 mesiacoch, 43 % generálnych riaditeľov očakáva mierne zvýšenie počtu zamestnancov a 12 % výrazné.

Generálni riaditelia firiem na Slovensku sú optimistickí, čo sa týka vývoja ekonomiky vo svete ako aj rastu ich spoločností. Také sú závery prieskumu PwC a magazínu Forbes.

Až 73 % CEOs na Slovensku verí, že tempo globálneho ekonomického rastu sa v nasledujúcich 12 mesiacoch zrýchli. V rast svojej firmy počas nasledujúceho roka rozhodne verí 55 % z nich, v horizonte troch rokov je to až 66 % generálnych riaditeľov na Slovensku.

„CEOs na Slovensku cez viaceré otázky potvrdzujú, že okrem populizmu, pandémie a zvyšovania daňového zaťaženia ich najviac trápi dostupnosť kľúčových schopností, ktorá sa na Slovensku nachádza medzi najväčšími hrozbami už dlhé roky.

Kvalifikovaná, vzdelaná a flexibilná pracovná sila s náskokom jednoznačne dominuje aj prioritám pre vládu a biznis, ktoré CEOs zoradili v prieskume,“ uviedla k výsledkom Country Managing Partner PwC Slovensko Věra Výtvarová.

Čo sa týka vývoja zamestnanosti v nasledujúcich 12 mesiacoch, 43 % generálnych riaditeľov očakáva mierne zvýšenie počtu zamestnancov a 12 % výrazné. V horizonte troch rokov sú podľa prieskumu ešte optimistickejší, štvrtina očakáva výrazné zvýšenie počtu zamestnancov.

Šesť z desiatich CEOs na Slovensku zároveň odpovedalo, že sa spomedzi rastových iniciatív plánuje najviac usilovať o organický rast firiem. Na otázku, ako chcú nasmerovať dlhodobé investície počas nasledujúcich troch rokov ako odpoveď na krízu COVID-19, riaditelia jednoznačne odpovedali, že najvyššie zvýšenie sa bude týkať digitálnej transformácie.


Prieskum realizovala poradenská spoločnosť PwC v spolupráci so slovenskou edíciou magazínu Forbes po 12-krát. Oslovení CEOs odpovedali prostredníctvom on-line dotazníka v období od 6. augusta do 7. septembra. Na prieskume sa zúčastnilo 168 generálnych riaditeľov firiem pôsobiacich na Slovensku z rôznych odvetví.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie