• Dnes je: Štvrtok 28. októbra 2021 meniny má Dobromila, Kevin

Generálna prokuratúra zrušila vyšetrovanie údajného ovplyvňovania kajúcnikov zo strany inšpekcie

Generálna prokuratúra zrušila vyšetrovanie údajného ovplyvňovania kajúcnikov zo strany inšpekcie

Vyšetrovanie pod dozorom špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bolo len v úplných začiatkoch a nikoho nestihli neobviniť.

6.9.2021 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra 24. augusta zrušila vyšetrovanie údajného ovplyvňovania kajúcnikov zo strany pracovníkov inšpekcie ministerstva vnútra.

Ako informoval denník Sme, policajti mali indície, že ľudia s väzbami na Slovenskú informačnú službu (SIS) kontaktovali pracovníkov inšpekcie ministerstva vnútra, aby pod zámienkou vyšetrovania kauzy kajúcnikov týchto kajúcnikov najprv vo väzbe zlomili a potom použili na to, aby krivo obvinili príslušníkov NAKA z tímu Očistec.

Vyšetrovanie pod dozorom špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bolo len v úplných začiatkoch a nikoho ani len neobvinili. Jozef Kandera, námestník generálneho prokurátora Maroša Žilinku, však toto vyšetrovanie zastavil. Podľa denníka pri tom využil paragraf 363 Trestného poriadku.

Všetky tieto informácie vyplývajú z Kanderovho uznesenia o zastavení stíhania, ktoré má denník Sme k dispozícii na základe infozákona. „Ak existuje podozrenie zo spáchania konkrétneho trestného činu, ale nie je jasné, ako sa mal skutok stať, nie je možné svojvoľne začať trestné stíhanie,“ píše Kandera v uznesení. Podnet na prešetrenie Kanderovi dala bývalá šéfka tímu úradu inšpekčnej služby Diana Santusová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie