• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Generálna prokuratúra zrušila obvinenie Ficovi, Kaliňákovi a ďalším z kauzy Súmrak, stopla aj vyšetrovanie

Generálna prokuratúra zrušila obvinenie Ficovi, Kaliňákovi a ďalším z kauzy Súmrak, stopla aj vyšetrovanie

Generálny prokurátor Maroš Žilinka povedal, že stíhanie môže byť len zákonné a má za to, že v tomto prípade táto zásada bola porušená.

29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra zrušila obvinenie štyrom stíhaným v kauze Súmrak - bývalému premiérovi Robertovi Ficovi, exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, bývalému prezidentovi Policajného zboru Tiborovi Gašparovi, ako aj nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Na utorkovej tlačovej besede o tom informovalo vedenie Generálnej prokuratúry SR.

Zrušené aj celé vyšetrovanie

Generálny prokurátor Maroš Žilinka povedal, že stíhanie môže byť len zákonné.

Porušenie noriem, teda trestného poriadku alebo trestného zákona, má za následok porušenie základnej a nosnej zásady trestného konania," dodal s tým, že má za to, že v tomto prípade táto zásada bola porušená, preto obvinenia všetkým štyrom zrušil a zrušil aj vyšetrovanie ako také.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak ešte v apríli obvinil šéfa strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica, exministra vnútra Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Informácie na Kisku a Matoviča

Fico a Kaliňák boli zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Trestná činnosť sa mala týkať napríklad vyhľadávania kompromitujúcich informácií na bývalého prezidenta Andreja Kisku alebo súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) v čase, keď bol opozičným politikom. Predstavitelia opozičnej parlamentnej strany Smer-SD na čele s Ficom podali v polovici augusta podnet na generálnu prokuratúru v kauze Súmrak.

„Podali sme návrh generálnemu prokurátorovi podľa paragrafu 363, aby generálny prokurátor zrušil právoplatné rozhodnutia," uviedli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie