• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby

Gašpar, Krajmer či Hraško smerujú na slobodu. Sudca zamietol predĺženie väzby

Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici neakceptoval návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným v kauze známej ako Očistec Tiborovi Gašparovi, Petrovi Hraškovi, Róbertovi Krajmerovi, Mariánovi Zetochovi a Milanovi Mihálikovi nepredĺžil lehotu trvania ich väzby, ktorá začala plynúť 5. novembra 2020 a už bola v minulosti raz predĺžená do 5. novembra 2021.

Rozhodnutie nie je právoplatné

Ako ďalej informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková, zároveň sudca zamietol aj návrh prokurátora na zmenu dôvodov väzby u obvinených.

Oproti tomu sudca pre prípravné konanie zamietol žiadosti obvinených T.G. a M.M. o ich prepustenie z väzby na slobodu a väzbu žiadneho z obvinených nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka," uviedla Bednáriková. Dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, pretože prokurátor podal sťažnosť. O tej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.ň

Zatknutí viacerí bývalí policajní funkcionári

Polícia v rámci akcie Očistec ešte v novembri 2020 zadržala viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie