• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

G7 bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné, tvrdí kancelár Scholz

G7 bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné, tvrdí kancelár Scholz

„Putin očividne dúfa, že všetko zapadne na svoje miesto, keď si podmaní dostatok územia a medzinárodné spoločenstvo sa vráti k normálnemu chodu.

19.6.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký kancelár Olaf Scholz povedal, že skupina siedmich popredných ekonomík sveta G7 na svojom nadchádzajúcom samite dá jasne najavo, že Ukrajina môže očakávať potrebnú podporu „tak dlho, ako to bude potrebné".

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V rozhovore pre nemeckú tlačovú agentúru DPA zverejnenom v sobotu Scholz povedal, že chce využiť budúcotýždňové stretnutie s lídrami G7 v bavorskej dedine Elmau na diskusiu o dlhodobých vyhliadkach pre Ukrajinu.

„Budeme pokračovať v podpore Ukrajiny tak dlho, ako to bude potrebné. Chceme sa uistiť, že kalkulácie ruského prezidenta Vladimira Putina sú nesprávne,“ povedal Scholz. „Putin očividne dúfa, že všetko zapadne na svoje miesto, keď si podmaní dostatok územia a medzinárodné spoločenstvo sa vráti k normálnemu chodu. To je ilúzia," dodal nemecký kancelár.

Scholz uviedol, že on i jeho kolegovia z Francúzska, Talianska a Rumunska počas štvrtkovej návštevy Kyjeva diskutovali s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským o ďalších dodávkach zbraní pre Ukrajinu, konkrétne streliva a delostrelectva.

Spomenutí štyria politici tiež podporili ukrajinskú snahu o členstvo v Európskej únii, pričom Scholz vyjadril nádej, že ju na budúcotýždňovom stretnutí v Bruseli podporia všetky krajiny únie.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie