• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Futbaloví fanúšikovia organizujú v uliciach Trnavy pochod, chcú uvoľnenie opatrení na štadiónoch

Futbaloví fanúšikovia organizujú v uliciach Trnavy pochod, chcú uvoľnenie opatrení na štadiónoch

Pochod má byť apolitický, o akúkoľvek politickú propagáciu nemajú jeho organizátori z Ultras Spartak Trnava záujem.

20.7.2021 (Webnoviny.sk) - Vstup na športové podujatia bez podmienok a zrušenie kapacitných obmedzení na športových podujatiach budú vo štvrtok 22. júla v Trnave žiadať futbaloví fanúšikovia.

Spoločný pochod z Trojičného námestia k futbalovému štadiónu so začiatkom o 17:00 organizuje zoskupenie fanúšikov Ultras Spartak Trnava. Pochod sa koná v deň zápasu Európskej konferenčnej ligy medzi Spartakom Trnava a rumunským Sepsi.

Pozývajú všetkých

„Tento pochod je pre všetkých fanúšikov a ľudí vážiacich si slobodu. Bez rozdielu. Pozývame všetkých, úplne všetkých. Aj z iných športov, iných klubov, zväzov, mládežnícke tímy, realizačné tímy, skrátka každého, kto neschvaľuje toto delenie ľudí a nezmyselné obmedzenia,“ pozývajú organizátori z Ultras Spartak Trnava.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň dodávajú, že nejde o akciu proti vláde alebo očkovaniu. Pochod má byť apolitický, o akúkoľvek politickú propagáciu nemajú jeho organizátori záujem.

Na futbal s negatívnym výsledkom

Ultras Spartak Trnava poukazujú na to, že vstup bez obmedzení je na koncerty, kúpaliská a rôzne iné hromadné akcie. Na futbal však fanúšikovia potrebujú výsledok testov na COVID-19 alebo potvrdenie o zaočkovaní.

Podľa aktuálne platných usmernení môže byť na štadiónoch maximálne 1000 divákov bez ohľadu na veľkosť štadióna, ktorí musia byť buď zaočkovaní, čerstvo negatívne otestovaní alebo po prekonaní ochorenia COVID-19.

Viac k téme: COVID-19, futbaloví fanúšikovia, Koronavírus, pochod

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie