• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Futbalisti Neapola si nezahrajú v Lige majstrov, tréner Gattuso končí na lavičke tímu

Futbalisti Neapola si nezahrajú v Lige majstrov, tréner Gattuso končí na lavičke tímu

Ligu majstrov si v budúcej sezóne zahrajú Inter Miláno, AC Miláno, Juventus Turín a Atalanta Bergamo.

24.5.2021 (Webnoviny.sk) - V dramatickom závere Serie A v boji o miestenky v Lige majstrov sa napokon Čierny Peter ušiel futbalistom SSC Neapol. Domáca remíza v poslednom kole v súboji s hráčmi Verony (1:1) ich odsunula až na piatu priečku konečnej tabuľky len s istotou účasti v skupinovej fáze Európskej ligy.

Dve sezóny

A práve nezvládnutie záveru sezóny znamená, že Gennaro Gattuso končí na lavičke tímu, ktorého dres si v tejto sezóne sporadicky obliekal aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

"Milý Rino, som šťastný, že sme spolu strávili takmer dve sezóny. Ďakujem ti za tvoju prácu a želám ti úspech, kdekoľvek sa ocitneš. A objímam aj tvoju ženu a deti," rozlúčil sa s Gattusom prezident SSC Neapol Aurelio De Laurentiis prostredníctvom sociálnej siete.

Bojkot Neapolčanov

Taliansky majster sveta z roku 2006 Gattuso (43) prevzal SSC Neapol v decembri 2019 po Carlovi Ancelottim a v júni 2020 s klubom vybojoval Coppa Italia. Hoci sa jeho odchod po skončení tejto sezóny všeobecne očakával, na otázky médií neodpovedal. Bojkot Neapolčanov v mediálnej sfére trvá od februára tohto roku.

Ligu majstrov si v budúcej sezóne okrem majstrovského Interu Miláno z talianskej najvyššej súťaže zahrajú aj AC Miláno, Juventus Turín a Atalanta Bergamo. AC Miláno návrat do LM po ôsmich rokoch spečatil víťazstvom v Bergame 2:0 a Juventus si zasa k definitíve pomohol triumfom v Bologni 4:1.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie