• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Futbalisti Bayernu budú mať údajne nového trénera, Nagelsmann požiadal Lipsko o uvoľnenie z funkcie

Futbalisti Bayernu budú mať údajne nového trénera, Nagelsmann požiadal Lipsko o uvoľnenie z funkcie

Bayern Mníchov sa už údajne dohodol na spolupráci s trénerom Nagelsmannom.

26.4.2021 (Webnoviny.sk) - Kým pred necelými dvoma týždňami sa len špekulovalo o Julianovi Nagelsmannovi ako o možnom nástupcovi Hansiho Flicka na lavičke nemeckého veľkoklubu Bayern Mníchov, aktuálne už je to takmer hotová vec.

Nemecké periodikum Bild na svojom webe totiž prinieslo správu, že vedenie Bavorov a stále len 33-ročný kouč sa už dohodli na spolupráci od leta 2021. Problémom však môže byť skutočnosť, že Nagelsmann má s konkurenčným tímom RB Lipsko zmluvu na nasledujúce dve sezóny.

Finančná kompenzácia

Podľa webu kicker.de už Nagelsmann požiadal predstaviteľov "býkov" o uvoľnenie z funkcie po skončení aktuálneho ročníka. Pravdepodobne sa to nezaobíde bez finančnej kompenzácie, v zákulisí sa hovorí o sume 25 až 30 miliónov eur.

Nagelsmann je vôbec najmladším kormidelníkom, ktorý svoj tím priviedol do semifinále Ligy majstrov. S Lipskom sa mu to podarilo v auguste 2020, Nemci vtedy po prehre 0:3 vypadli s neúspešným finalistom Parížom Saint-Germain.

Bayern je len krok od obhajoby titulu

Hans-Dieter Flick nedávno informoval vedenie Bayernu, že v lete 2021 plánuje opustiť organizáciu bavorského mužstva. Jeho meno sa spája s možným prevzatí reprezentačného kormidla po Joachimovi Löwovi, ktorý v uvedenej funkcii skonči po majstrovstvách Európy.

Bayern je v sezóne 2020/2021 už len krok od obhajoby bundesligového titulu, v Lige majstrov však nezopakuje prvenstvo z leta 2020. Mníchovčania totiž vo štvrťfinále LM vypadli s PSG.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie