• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Funkciu nemôže vykonávať policajt podozrivý z trestného činu, Šutaj Eštok postavil mimo službu už 32 príslušníkov štátnej služby

Funkciu nemôže vykonávať policajt podozrivý z trestného činu, Šutaj Eštok postavil mimo službu už 32 príslušníkov štátnej služby

Nedôveru podľa opozičných strán vzbudzujú aj ďalšie kroky šéfa rezortu vnútra.

23.11.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v stredu dočasne pozbavil výkonu štátnej služby ďalších 20 policajtov, ktorí sú obvinení pre úmyselný trestný čin. Stredu boli vydané personálne rozkazy ďalším šiestim policajtom.

„Celkový počet policajtov, u ktorých bol vydaný personálny rozkaz, ktorým sa rozhodlo v súlade so zákonom o štátnej službe o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby, tak k stredajšiemu dňu predstavuje 32. Je nezlučiteľné so záujmami štátnej služby, aby túto vykonával policajt, ktorý je dôvodne podozrivý zo spáchania úmyselného trestného činu,” argumentuje rezort vnútra.

Dodal, že účinnosť dočasného personálne opatrenia skončí právoplatným skončením trestného konania. Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka chce stredu na mimoriadnej schôdzi opozícia odvolať aj preto, že postavil mimo službu policajtov, ktorí majú status chráneného oznamovateľa, pričom obišiel Úrad pre ochranu oznamovateľov.

Patrí medzi ne napríklad „hanebné“ odvolanie Štefana Hamrana z funkcie policajného prezidenta a jeho prevelenie do Popradu bez osobného stretnutia a tri dni pred jeho avizovaným odchodom do civilu. Opozícii sa nepáči ani ministrova nominácia Branislava Zuriana na post riaditeľa Úradu inšpekčnej služby.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie