• Dnes je: Utorok 17. júla 2018 meniny má Bohuslav

Francúzsky prezident predstavil svoju víziu Európy, demokraciou chce potlačiť nacionalizmus

Francúzsky prezident predstavil svoju víziu Európy, demokraciou chce potlačiť nacionalizmus

Model európskej demokracie považuje francúzsky prezident za „unikátny“.

ŠTRASBURG 17. apríla (WebNoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval v utorok Európsku úniu, aby sa reformovala a ponúkla tak lepšiu ochranu svojim občanom vo svete sužovanom vojnami a autoritárskymi režimami. Štyridsaťročný francúzsky líder, ktorý chce zohrávať kľúčovú rolu v Únii, predstavil svoju víziu budúcnosti Európy v prejave v Európskom parlamente v Štrasburgu.

Macron povedal, že demokracia je "najlepšou šancou" pre Európsku úniu, aby mohla bojovať s rastúcim nacionalizmom na kontinente. Model európskej demokracie je podľa jeho slov "vo svete unikátny" a musí sa zachovať aj vzhľadom na rozkoly, ktoré v Európe panujú. Odpoveďou na tieto výzvy podľa neho nie je "autoritárstvo, ale autorita demokracie". Apeloval preto na európske krajiny, aby spoločne ochraňovali hodnoty, ako sú sloboda, rovnosť a rôznorodosť.


Europoslancom tiež povedal, že je dôležité viesť "demokratickú, kritickú debatu" o podstate Európy. Podľa Macrona chcú občania Európskej únie "nový projekt", ktorý by sa zaoberal ich znepokojeniami a obavami.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie