• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Francúzsko zasiahli silné búrky s krupobitím, zomrela jedna žena a blesk spôsobil požiar striech

Francúzsko zasiahli silné búrky s krupobitím, zomrela jedna žena a blesk spôsobil požiar striech

Tisíce domácností zostali bez elektriny.

5.6.2022 (Webnoviny.sk) - Jedna žena zomrela a 14 ľudí utrpelo zranenia v dôsledku búrok a krupobitia, ktoré v sobotu postihli Francúzsko. Ženu, ktorú strhla povodeň, našli mŕtvu pod jej autom v meste Rouen, oznámil na mikroblogovacej sieti Twitter francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin. Okolnosti úmrtia neboli hneď jasné.

Blesk zasiahol aj Eiffelovú vežu, ale nespôsobil škody. Východne od Paríža však podľa miestnych úradov blesk spôsobil požiar striech.

Tisíce domácností zostávali bez elektriny aj v nedeľu, uviedla energetická spoločnosť Enedis. Lety z parížskeho letiska Orly v sobotu dočasne prerušili a meškania letov boli aj na Letisku Charlesa de Gaulla.


Najčítanejšia najnovšia správa

Rusi utrpeli v Melitopole značné straty, Ukrajinci okupantov drvia vďaka raketám HIMARS

rusi utrpeli v melitopole znacne straty ukrajinci okupantov drvia vdaka raketam himars

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily zaútočili v noci na pondelok raketami HIMARS na ruské pozície v okupovanom meste Melitopoľ na juhu Ukrajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, podľa predbežných odhadov bolo zničené značné množstvo ruskej vojenskej techniky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo vyhlásení ukrajinskej armády sa uvádza, že o život prišlo viac ako 100 ruských vojakov. „Tí už majú lístky na koncert Kobzona (zosnulý sovietsky spevák, pozn.) a ich rodičia už vyberajú model a farbu auta Lada,“ uviedla ukrajinská armáda.

Podľa legitímneho starostu Melitopoľa Ivana Fedorova ruská protivzdušná obrana už nie je schopná vzdorovať raketám HIMARS, čo podľa neho vytvára potrebné predpoklady pre úspešnú protiofenzívu v smere na Melitopoľ.

Rusi na Ukrajine používajú nováčikov, ako potravu pre delá

Ruská armáda nasadzuje nováčikov alebo zajatcov do prvej línie, aby identifikovala palebné pozície ukrajinských ozbrojených síl. Na Telegrame to uviedol regionálny šéf vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Čerstvo zmobilizovaných ľudí používajú ako potravu pre delá, nezáleží pritom na tom, odkiaľ pochádzajú, či z okupovaného územia alebo z väzenia. Sú tam len ako spotrebný materiál, okamžite zomrú. Nemajú výcvik ani normálny výstroj, len ich tam posielajú, aby zistili, kde sú naše palebné pozície a tie sa potom ruská armáda pokúša ostreľovať svojím delostrelectvom,“ poznamenal Hajdaj.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak nedávno uviedol, že v dôsledku veľkých personálnych strát sa Kremeľ uchyľuje k formám skrytej mobilizácie. V prípade smrti takéto straty ruská armáda nepočíta ani neeviduje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie