• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné

Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné

Od pondelka ruší napríklad hraničné kontroly.

24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsko uvoľňuje svoje opatrenia na hraniciach, ktoré zaviedlo pre pandémiu nového koronavírusu.

Od pondelka ruší hraničné kontroly, ktoré tam boli od marca, a namiesto nich zavádza námatkové kontroly na viacerých miestach, uvádza sa v stanovisku vlády.

Tiež rozširuje kategórie ľudí z iných štátov schengenského priestoru, ktorí môžu prísť do krajiny, vrátane migrujúcich pracovníkov a osôb prichádzajúcich z rodinných dôvodov.

Prichádzajúce osoby pôjdu do karantény

Keďže Veľká Británia a Španielsko vyžadujú od prichádzajúcich osôb z iných častí Európy, aby absolvovali karanténu, Francúzsko sa rozhodlo pre rovnaký krok v prípade ich občanov.

Francúzska vláda uviedla, že to bude dobrovoľná 14-dňová karanténa založená na reciprocite za opatrenia, ktoré Spojené kráľovstvo a Španielsko prijali "nekoordinovaným" spôsobom.

Zákaz vstupu pre ľudí mimo Európy

Cestujúci z krajín mimo Európu majú naďalej zákaz vstupu prinajmenšom do 15. júna. Výnimkou sú len francúzski občania.

Všetci ľudia, čo cestujú do Francúzska musia vyplniť formulár, v ktorom odôvodňujú svoju cestu, a predložiť podpísaný dokument s vyhlásením, že nemajú príznaky ochorenia COVID-19.

Francúzsko podľa tamojšej vlády spolupracuje s ostatnými európskymi krajinami na štandardných celoeurópskych pravidlách cestovania.

Viac k téme: COVID-19, hraničné kontroly, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie