• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Francúzsko pri príležitosti Dňa dobytia Bastily zakázalo ohňostroje

Francúzsko pri príležitosti Dňa dobytia Bastily zakázalo ohňostroje

Vláda vydala dekrét zakazujúci používanie pyrotechnických výrobkov na oslavy dňa 14.

9.7.2023 (SITA.sk) - Francúzsko zakázalo predaj, držbu a prepravu všetkých ohňostrojov počas osláv Dňa dobytia Bastily. Francúzska vláda vydala dekrét zakazujúci používanie „pyrotechnických výrobkov“ na oslavy 14. júla po tom, čo v júni polícia zastrelila mladého muža a krajinu v reakcii na úmrtie zasiahla vlna nepokojov.

Narušenie verejného poriadku

Zákaz sa netýka oficiálnych ohňostrojových prehliadok, ktoré organizujú miestne úrady. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

„Aby sa predišlo riziku vážneho narušenia verejného poriadku počas osláv 14. júla, bude na území štátu do 15. júla, vrátane, zákaz predaja, prenášania, prepravy a používania pyrotechnických výrobkov a zábavnej pyrotechniky,“ uvádza dekrét zverejnený v oficiálnom vestníku.

Zvýšená prítomnosť bezpečnostných zložiek

Premiérka Élisabeth Borne uviedla, že okrem obmedzenia ohňostrojov zavádzajú aj „masívnu“ prítomnosť bezpečnostných zložiek, aby udržali mier a ochránili „Francúzov počas týchto dvoch citlivých dní“.

Pre noviny Le Parisien povedala, že mnohí ľudia sa celkom obávali možnosti nových násilností počas štátneho sviatku. V súvislosti s nedávnymi protestami skončilo v policajnej väzbe viac ako 3 700 ľudí, medzi nimi najmenej 1 160 mladistvých.

Viac k téme: bezpečnostné zložky, Dekrét, Deň dobytia Bastily, Francúzska vláda, Ohňostroje, Premiérka, Protesty, Pyrotechnika, Zahraničie, zákaz pyrotechniky
Zdroj: SITA.sk - Francúzsko pri príležitosti Dňa dobytia Bastily zakázalo ohňostroje © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie