• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Francúzsko, Poľsko a Nemecko chcú posilniť európsku bezpečnosť, hovorili aj o obnovení Weimarského trojuholníka

Francúzsko, Poľsko a Nemecko chcú posilniť európsku bezpečnosť, hovorili aj o obnovení Weimarského trojuholníka

Stretnutia sa uskutočnili po tom, čo Donald Trump navrhol, aby členské štáty NATO, ktoré nevyčlenia aspoň 2 % svojho HDP na obranu, neočakávali pomoc od USA, ak sa opäť stane prezidentom.

13.2.2024 (SITA.sk) - Ministri zahraničných vecí Francúzska, Poľska a Nemecka sa v pondelok stretli v Paríži, aby diskutovali o posilnení obrany a bezpečnosti Európy.

Ako referuje web news.sky.com, hovorili aj o obnovení tzv. Weimarského trojuholníka - dlho nečinného regionálneho zoskupenia určeného na podporu spolupráce medzi týmito tromi krajinami.

Poľský premiér Donald Tusk sa okrem toho v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a predtým v Berlíne aj s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Tusk povedal, že chce „oživiť“ vzťahy svojho národa so zahraničnými partnermi.

Stretnutia sa uskutočnili po tom, čo Donald Trump navrhol, aby členské štáty Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktoré nevyčlenia aspoň 2 % svojho hrubého domáceho produktu (HDP) na obranu, neočakávali pomoc od Spojených štátov, ak sa opäť stane prezidentom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie