• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Francúzi to budú mať proti Slovákom náročné, veterán Bellemare by si rád zopakoval zápas spred desiatich rokov

Francúzi to budú mať proti Slovákom náročné, veterán Bellemare by si rád zopakoval zápas spred desiatich rokov

V bieloruskom Minsku slovenskí hokejisti viedli po dvoch tretinách 3:1, ale napokon Francúzom podľahli 3:5.

18.5.2024 (SITA.sk) - Súboj číslo 5 na svetovom šampionáte v Ostrave čaká na Slovákov v sobotu večer od 20.20 h proti Francúzom. Až sedem z ôsmich zápasov týchto tímov na majstrovstvách sveta ovládli Slováci, ale jedenkrát sa tešili Francúzi.

Bolo to pred desiatimi rokmi v bieloruskom Minsku, keď slovenskí hokejisti viedli po dvoch tretinách 3:1, ale napokon súperovi z krajiny Galského kohúta podľahli 3:5.

Bol to výborný zápas

Zo súčasného tímu Craiga Ramsayho si ten zápas pamätá trio Tomáš Tatar, Marek Hrivík a Peter Čerešňák. Gól vtedy strelil aj súčasný generálny manažér reprezentácie a prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Aj vo francúzskom mužstve je hráč, ktorý si pred 10 rokmi zahral proti Slovákom a tešil sa z parádneho štvorgólového obratu v tretej tretine. A zároveň nechýba v drese s trikolórou ani teraz. Útočník Pierre-Édouarde Bellemare mal vtedy 29 rokov a na jeden z najväčších zápasov modernej histórie francúzskeho hokeja si spomenul veľmi rád.

Vtedy proti Slovákom to bol výborný zápas. Zvíťazili sme a postúpili do štvrťfinále. Bodaj by sa nám to podarilo aj teraz zopakovať. Urobíme všetko, čo bude v našich silách," zaželal si Bellemare v rozhovore pre denník Šport.

Bellemaremu MS 2014 v Minsku otvorili dvere do NHL. Od ďalšej sezóny v dresoch Philadelphie, Vegas, Colorada, Tampy Bay a Seattlu odohral presne 700 zápasov a aj pred štyridsiatkou je v profilige stále aktívny. V uplynulej sezóne v tíme Seattle Kraken bol francúzsky veterán spoluhráčom súčasného slovenského kapitána Tomáša Tatara. Predtým spolu krátky čas strávili aj v tíme Vegas Golden Knights.

Francúzi to budú mať ťažké

Zbožňujem ho. Je to skvelý chlap. Výborný spoluhráč, kvalitný hokejista. Bude náročné proti nemu nastúpiť, pretože viem, aké to je hrať s ním. Neteším sa na to. Na druhej strane, strávili sme spolu dosť času v Seattli, veľa sme spolu trénovali a dobre sa poznáme. Bude to skvelý súboj," povedal Bellemare o Tatarovi.

Bellemare upozorňuje, že Francúzi to budú mať proti Slovákom možno ešte náročnejšie ako proti Američanom. Tímu USA pred dvoma dňami podľahli 0:5, keď ich súper zaskočil štyrmi gólmi už v prvej tretine.

Slováci na nás vyletia, nebudú na nič čakať. Na MS hráme proti tímom, ktoré sú veľmi rýchle, nastupujú vo vysokom tempe a my proti nim vyzeráme úplne bezbranne. Je to pre nás dobrá príležitosť sa niečo naučiť. Kiežby nám to však išlo trochu lepšie ako proti Američanom,“ doplnil Bellemare pre denník Šport.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie